شناسه خبر : 12298

سرپرست روابط ‌عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: زلزله ۴.۸ ریشتری حوالی هجدک در استان کرمان خسارت مالی و تلفات جانی نداشته است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، محمد خادم‌الشیخ روز سه شنبه با اعلام گزارش نهایی زلزله ۴.۸ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در ساعت ۱۰ و ۳۶ دقیقه و ۳۷ ثانیه امروز حوالی هجدک در استان کرمان افزود: با کسب اطلاع از وقوع این زمین لرزه، ستاد بحران بلافاصله در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات تشکیل و با برقراری ارتباط فوری با جمعیت هلال احمر استان کرمان، دستورات لازم ستادی برای اعزام دو گروه ارزیاب به منطقه زلزله زده صادر شد.

وی اظهارداشت: با اعزام دو گروه ارزیاب سه نفره به محل وقوع زمین لزره، در ارزیابی های اولیه مشخص شد این زمین لرزه خسارت مالی و تلفات جانی نداشته است.

سرپرست روابط ‌عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: اکنون نیروهای ارزیاب در محل وقوع زمین لرزه حضور دارند و در حال مخابره آخرین ارزیابی های خود به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هستند.

خادم الشیخ گفت: با توجه به اینکه مردم منطقه هجدک از خانه های خود خارج شده اند، نیروهای امداد رسان به منظور انجام حمایت های اولیه پس از حادثه از مردم منطقه زلزله زده، در کنار آنان در منطقه حضور دارند.

زلزله‌ای به بزرگی ۴.۸ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱۰ و ۳۶ دقیقه و ۳۷ ثانیه امروز سه شنبه ۷ مرداد ماه حوالی هجدک در استان کرمان را لرزاند.

 مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست و کانون این زلزله در موقعیت طول جغرافیایی ۵۷.۳۸ و عرض جغرافیایی ۳۰.۸۱ ثبت شده است.

نزدیک‌ترین شهرها به کانون این زمین لرزه ۳۷ کیلومتری هجدک (کرمان)، ۵۰ کیلومتری چترود (کرمان) و ۵۳ کیلومتری شهداد (کرمان) گزارش شده است.

همچنین نزدیکترین مراکز استان به کانون زلزله ۶۵ کیلومتری کرمان و ۲۸۶ کیلومتری بیرجند ثبت شده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای