سید مصطفی کیائی

سید مصطفی کیائی

کارشناس صنعت بیمه

مدرک تحصیلی

کارشناسي ارشد

 

سوابق کاری:

 رئیس کنونی هیئت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی پیکان

عضو هیئت مدیره شرکت‌ بیمه ایران‌معین

عضو هیئت مدیره شرکت‌ بیمه حافظ

عضو هیئت مدیره شرکت‌ بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه ایران‌معین

اخبار مرتبط:
 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  موسی رضائی میرقائد مدیرعامل جدید شرکت بیمه اتکایی امین شد.

 • مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی گفت: بعد از جنگ روسیه و اکراین کشورهای مشترک المنافع آسیای میانه بهترین فرصت برای استفاده از بازار بیمه اتکایی ایران پیدا کرده‌اند.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  "سیدمصطفی کیایی"، مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین: شرکت‌های بیمه ای برای رشد در جامعه نیاز به مطرح شدن دارند که این امر توسط چابک آنلاین به خوبی انجام می شود. در ابتدا چابک آنلاین را ماهی یک بار می دیدم اما الان هر روز می بینم. خبرگزاری های تخصصی در صنعت بیمه را باید جزوی از خودمان بدانیم. از رسانه چابک آنلاین تشکر می کنم، با توجه به سن و سال چابک آنلاین که از زمان شروع به فعالیت، عملکردتان بسیار درخور توجه است و نشان می دهد که در این رسانه سرمایه گذاری شده است. البته هنوز به مطلوبیت کافی نرسیده و جای گزارشات کارشناسی و دقیق که در آن نقاط ضعف صنعت بیمه را شناسایی کند خالی است.

 • مرور خاطرات جذاب و شنیدنی مدیران صنعت بیمه در چابک آنلاین

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  "سیدمصطفی کیایی"، مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین در گفت و گو با چابک آنلاین: تحول دیجیتال در صنعت بیمه لازم است و نمی توان از جامعه عقب ماند اما بسترهایی نیاز دارد و باید دید که فایده و هزینه کار چیست. حرکت سریع به سمت تحول دیجیتال جز هزینه چیزی برای صنعت بیمه نخواهد داشت، بنابراین باید آرام و با آشنا کردن نمایندگان که پایه اصلی صنعت بیمه هستند، به سمت تحول دیجیتال حرکت کرد. اگرقرار باشد فقط چهار شرکت بیمه ای به سمت تحول دیجیتال حرکت کنند برای صنعت بیمه اثر مثبتی نخواهد داشت.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  سیدمصطفی کیایی، مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین در گفت و گو با چابک آنلاین: هنگامی که تمام شرکت های بیمه ای در سطح یک توانگری مالی قرار می گیرند مشخص است که در این آیین نامه ایرادی وجود دارد زیرا توانگری باید به گونه ای باشد که شرکت ها در سطح های مشخص شده قرار بگیرند.بیمه مرکزی به دنبال تغییر فرمول آیین نامه توانگری است تا مردم تمام شرکت های بیمه را در سطح یک نبینند.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  سیدمصطفی کیایی"، مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین در گفت و گو با چابک آنلاین: از زمان عبدالناصر همتی رییس کل اسبق بیمه مرکزی خصوصی سازی صنعت بیمه مصوب شد اما این امر تبدیل به آزاد سازی شد هرچند که قانون اجازه آزادسازی را نداده اما همین آزاد سازی هم شکست خورد زیرا نرخ های شرکت های بیمه از سال 92 هم پایین تر است. اگرآزاد سازی به درستی انجام می شد نسبت خسارت صنعت بیمه به بالای 100 درصد نمی رسید.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  "سیدمصطفی کیایی"، مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین در گفت و گو با چابک آنلاین: صنعت بیمه در زمینه مشتری مداری نسبت به سایر صنایع دیگر ، حتی خودروسازی جلوتر است و در سطح کشور، پوشش های خوبی هم ارایه کرده است. با توجه به تعداد ده ها میلیون بیمه نامه صادره از سوی صنعت بیمه، وجود تعدادی نارضایتی در زمینه نحوه پرداخت خسارت امری طبیعی است. مشکلات صنعت بیمه درپرداخت خسارت درریسک های بزرگ کمتر بوده چون همه شرکت ها در پرداخت خسارت ها سهیم هستند.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  "سیدمصطفی کیایی"، مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین در گفت و گو با چابک آنلاین: بسیاری از مدیران اتکایی کشورهای پیشرفته در جهان، سن بالایی دارند و مدیران جوان و چابکی در کنار آنها فعالیت می کنند. مدیران تا زمانی که توانایی ذهنی و جسمی دارند می توانند فعالیت کنند ضمن آنکه فضا باید آزاد باشد تا سرمایه گذار در شرکت خود دخیل باشد. پیش از درج سقف سنی در آیین نامه ۹۰ شورایعالی بیمه، قانون تجارت که مربوط به سالها قبل بوده باید اصلاح شود.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  سیدمصطفی کیایی، مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین در گفت و گو با چابک آنلاین: این شرکت با۳۹۰ میلیارد تومان سرمایه، بیش از ۳۵۱ میلیارد تومان سود داشته که از ابتدای تاسیس این شرکت تا کنون تحقق چنین سودی سابقه نداشته است که با پیشنهاد هیات مدیره 75 درصد آن بین سهامداران تقسیم خواهد شد. شرکت بیمه اتکایی امین، مالیات و تامین اجتماعی خود را تا پایان سال 99 را پرداخت کرده وهیچ موردی برای پنهان کردن ندارد.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  سیدمصطفی کیایی، مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین در گفت و گو با چابک آنلاین: صنعت بیمه در مشتری مداری نسبت به صنایع دیگر همچون خودروسازی جلوتربوده و در سطح کشور، پوشش های خوبی هم ارایه می کند. باتوجه به تعداد بیمه نامه های صادره از سوی صنعت بیمه، وجود تعدادی نارضایتی در زمینه نحوه پرداخت خسارت امری طبیعی است. مشروح گفتگوی چابک آنلاین با مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین بزودی منتشر خواهد شد.

 • از آنجایی که وقوع خسارت‌های بزرگ می‌تواند شرکت‌های بیمه را در داخل کشوردچارمشکل کند، از این رو راه مناسب و اساسی برای مواجهه شرکت‌های بیمه در زمان وقوع خسارت‌های بزرگ که بتوانند بر این گونه خسارت‌ها فائق آیند، توزیع جهانی وانتقال ریسک است.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین گفته است که سرمایه 500 میلیاردی تعیین شده برای تاسیس شرکت های بیمه اتکایی جدید که همه آن هم به صورت کامل پرداخت نشده و مقداری از آن برای بعد باقی می ماند، درست نیست.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین،معتقد است که تاسیس یک شرکت بیمه اتکایی قوی باید همچنان پیگیری شود زیرا شرکت های اتکایی خصوصی با این حجم از سرمایه ها، اثری در کل اتکایی کشور نخواهند داشت.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  "سیدمصطفی کیایی"، مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین در ارتباط با خسارت شرکت طبیعت سبز کهن پارس، اظهارداشت: به منظور تعیین رقم نهایی خسارت وارده و پرداخت خسارت به بیمه‌گذار، طی مراحل فنی و قانونی آن الزامی است. بیمه دانا به عنوان بیمه‌گر اصلی شرکت طبیعت سبز کهن پارس، با تمام توان درتلاش است که رقم نهایی خسارت را مشخص کند و بیمه اتکایی امین هم آمادگی دارد سهم خود را پرداخت کند.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  مدیر عامل شرکت بیمه اتکایی امین، اظهار داشت که 2 درصد از قرارداد بیمه شرکت صنعتی طبیعت سبز پارس کهن تحت پوشش این شرکت قراردارد و شرکت متبوع وی ،آمادگی کامل برای پرداخت خسارت علی الحساب دارد.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین،اظهارداشت: درحال حاضر ۹۳ درصد بازار اتکایی در دست دولت و ۷ درصد مابقی در اختیار شرکت‌های اتکایی مستقیم و غیر مستقیم است.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین،اعتقاد چندانی به اضافه شدن تعداد شرکت‌های بیمه ای در کشور ندارد و گفته که بهتر است که شرکت‌های بیمه کوچکتر هم با یکدیگر ادغام شوند.

 • شرکت بیمه اتکایی امین به اظهارات اخیر بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در مورد صنعت بیمه، واکنش نشان داد.

 • مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین اظهار کرد قبل از بررسی مصوبات در شورای‌عالی بیمه بهتر است که بیمه مرکزی با مدیران شرکت‌های بیمه هماهنگ کرده و مسائل را مورد بحث قرار دهد.

 • مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین اظهارکرد که " شرکت‌های بیمه نباید با هر نرخی بیمه نامه صادرکنند و انتظار پوشش اتکایی هم داشته باشند."

 • مدیرعامل بیمه اتکایی امین با اشاره به برگزاری جلسه هیات واگذاری در روزهای آینده، از قرار گرفتن این شرکت در لیست واگذاری به بخش خصوصی خبر داد .

 • پیرو جلسات برگزار شده مذاکرات بیمه اتکائی امین با صنعت بیمه سوریه عملیاتی شد .

 • شرکت بیمه اتکائی امین در پی هماهنگی با بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ایجاد روابط با صنعت بیمه سوریه را با هدف کمک به بازسازی این کشور کلید زد.