شناسه خبر : 50250

اعزام حجاج تمتع از ۱۸ فرودگاه کشور

 اعزام حجاج تمتع از ۱۸ فرودگاه کشور

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور گفت: پرواز‌های حج تمتع امسال و جابه جایی ۵۸ هزار زائر توسط یک شرکت هواپیمایی انجام می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسین آجیلیان مسئول عملیات  حج تمتع شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور  با بیان اینکه عملیات اعزام حجاج تمتع از ۲۳ اردیبهشت ماه و از ۱۸ فرودگاه تحت مالکیت ما آغاز می شود  گفت: ۵۸ هزار و ۶۲۱ زائر خانه خدا از فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها عازم مدینه منوره و مکه مکرمه خواهند شد.

وی با بیان اینکه تمام ارکان و دست اندرکاران حج تمتع برای برگزاری هرچه بهتر این عملیات آماده هستند، گفت: هریک از نهادهای مربوطه به وظایف خود آگاه هستند و به‌خوبی می‌دانند که کوچکترین ناهماهنگی در این عملیات عظیم هزینه‌های سنگینی برای زائران و آبروی نظام جمهوری اسلامی به همراه خواهد داشت.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه فرودگاه‌های تبریز و کرمان آغاز کننده عملیات حج در بین فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها هستند گفت:  عملیات حج تمتع امسال هم توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود .

آجیلیان با بیان اینکه نمایندگان سازمان حج و زیارت و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران باید در فرودگاه‌های کشور حضور داشته باشند، گفت: تکریم زائران بیت‌الله‌الحرام در همه حال باید در دستورکار باشد و در مواقع تاخیر پروازها باید پاسخگوی مسافران بود.

وی یادآور شد: طبق برنامه ریزی های که صورت گرفته امسال هم برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در فرودگاه‌ها برنامه‌ ریزی های لازم برای جلوگیری از ازدحام جمعیت صورت گرفته است.

آجیلیان  توضیح داد: برخی فرودگاه‌ها از ترمینال ویژه حج برخوردار هستند اما آن دسته از فرودگاه‌ها که ترمینال مجزا برای عملیات حج ندارند، باتوجه به پراکندگی برنامه پروازی حج تمتع، زمانبندی مشخصی داشته باشند تا در پروازهای غیر حج با مشکل و ازدحام مواجه نشویم.

وی با بیان اینکه عملیات حج عمره مفرده در این مدت کوتاه یک تمرین مناسب برای برگزاری حج تمتع بود، گفت: کشور عربستان طبق سنوات گذشته ، سخت‌ترین قوانین را نیز اعمال خواهد کرد. در همین راستا باید از پیش از آغاز عملیات حج تمتع برنامه‌ریزی لازم برای آن صورت پذیرد.

ارسال نظر