شناسه خبر : 49239

جزئیات اعزام حجاج عمره از ترمینال سلام فرودگاه امام (ره)

جزئیات اعزام حجاج عمره از ترمینال سلام فرودگاه امام (ره)

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آغاز عملیات حج عمره از امروز (دوشنبه، سوم اردیبهشت ماه) پس از ۹ سال وقفه و اعزام ۵۰ درصد زائران خانه خدا از ترمینال سلام خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «سعید چلندری» افزود: این عملیات از امروز سوم اردیبهشت با اعزام زائران خانه خدا از ترمینال سلام هم‌زمان با برگزاری مراسم بدرقه با حضور نواب نماینده ولی فقه در امور حج و زیارت و رئیس سازمان حج و زیارت و «عبدالله بن سعود العنزی» سفیر کشور عربستان در ایران و تنی چند از مقامات کشوری و لشکری آغاز شد و عملیات رفت تا ۱۳ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در عملیات حج عمره امسال پنج‌هزار و ۷۲۰ زائر خانه خدا عازم سرزمین وحی می‌شوند، اظهار داشت: ۲ هزار و ۸۶۰ زائر از طریق ترمینال سلام شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برای انجام این فریضه مقدس عازم عربستان می‌شوند و درمجموع همین میزان نیز از ۱۰ فرودگاه دیگر به عمره مفرده مشرف می‌شوند.

رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه آخرین پرواز برگشت زائران در تاریخ ۲۳ اردیبهشت خواهد بود، گفت: همه پروازها توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) انجام می‌شود.

چلندری خاطرنشان‌کرد: اعزام زائران حج تمتع نیز از ۲۴ اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود و ترمینال سلام به‌عنوان پایانه زیارتی با مساحت ۵۴ هزار مترمربع ظرفیت بسیار بالایی برای ارائه خدمات به حجاج و زائران عتبات را در سطح بسیار خوب دارد.

در عملیات انتقال زائران حج عمره که از امروز آغاز می‌شود و به مدت ۲۱ روز ادامه خواهد داشت، روزانه ۵۰۰ زائر به سرزمین وحی عزیمت می‌کنند.

این عملیات با انجام روزانه ۲ پرواز حج عمره به مقصد فرودگاه مدینه آغاز می‌شود و به مدت ۲۱ روز ادامه خواهد داشت.

عملیات اعزام زائران با انجام ۴۴ پرواز رفت‌وبرگشت از فرودگاه امام (ره) و فرودگاه‌های مشهد، زاهدان، اهواز، تبریز، یزد، کرمان، بندرعباس، ساری، اصفهان، شیراز به مدینه منوره انجام خواهد شد.

ارسال نظر