شناسه خبر : 40255

تنها حدود ۴۰۰ موتورسیکلت برای اخذ گواهی معاینه فنی به مراکز فعال مراجعه کردند

تنها حدود 400 موتورسیکلت برای اخذ گواهی معاینه فنی به مراکز فعال مراجعه کردند

عضو شورای شهر تهران در خصوص مسائل روز تهران تذکری را بیان و بر لزوم توجه به برقی سازی موتورسیکلت‌ها در برنامه هفتم تأکید کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، سوده نجفی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه در شش ماهه دوم سال موضوع آلودگی هوا تشدید می‌شود، گفت: عوامل متعددی در افزایش آلودگی هوای تهران نقش دارد؛ اما بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس سهم زیادی از آلودگی هوای تهران به دلیل تردد موتورسیکلت‌ها است.

تنها ۳۰۰ الی ۴۰۰ موتورسیکلت برای اخذ گواهی معاینه فنی به مراکز فعال مراجعه کردند

وی با اشاره به بازدید اخیرش از مرکز پلیس راهور تهران با تأکید بر اینکه در این بازدید عنوان شد که حدود پنج میلیون موتورسیکلت در تهران فعال هستند، افزود: گزارش مدیر عامل معاینه فنی شهر تهران نشان داد که تنها ۳۰۰ الی ۴۰۰ موتورسیکلت برای اخذ گواهی معاینه فنی به مراکز فعال مراجعه کردند که این میزان مراجعه فاجعه است.

ستاد معاینه فنی تهران و پلیس نسبت به ساماندهی موتورسیکلت‌های آلاینده انجام دهند

لزوم جمع‌آوری موتورسیکلت‌های پارک شده در پیاده روها 

وی با بیان اینکه از ستاد معاینه فنی تهران و پلیس راهور تهران می‌خواهیم که برابر ماده ۶ قانون هوای پاک اقداماتی را نسبت به ساماندهی موتورسیکلت‌های آلاینده انجام دهند، گفت: پلیس راهور در راستای انضباط شهری، جمع‌آوری موتورسیکلت‌های پارک شده در پیاده روها را در دستور کار قرار داده که لازم است از آنها تشکر کنیم؛ اما این اقدامات کافی نیست و باید از نظر ترافیکی و آلایندگی هوا موتورسیکلت‌ها ساماندهی شود.

وی با تأکید بر اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه می‌بایست سالانه ۱۰ درصد موتورسیکلت‌ها، برقی می‌شدند، ادامه داد: اما این مهم بنا به دلایلی محقق نشد و امیدواریم نمایندگان مجلس در برنامه هفتم توسعه احکامی را برای برقی سازی موتورسیکلت‌ها داشته باشند.

 

ارسال نظر