شناسه خبر : 34109

چگونه گوشی دزدیده شده را برای سارقان غیرقابل استفاده کنیم؟

چگونه گوشی دزدیده شده را برای سارقان غیرقابل استفاده کنیم؟

اگر زمانی تلفن همراه شما به سرقت رفت، راه حلی برای غیرقابل استفاده کردن آن برای سارقان وجود دارد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، زمانی که گوشی شما به سرقت می‌رود ممکن است نگران اطلاعات خصوصی خود در دستگاه باشید که خوشبختانه راه حلی برای این مشکل در اندروید و iOS وجود دارد.

در این گزارش نحوه قفل کردن تلفن همراه از راه دور برای جلوگیری از استفاده سارقان از آن یا درز اطلاعات آن ذکر شده است:

چگونه آیفون خود را از راه دور قفل کنیم؟

اپل به شما اجازه می‌دهد تا آیفون خود را از راه دور قفل کنید تا افراد نتوانند به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشند.

با استفاده از دستگاه دیگری (مانند iPad، Mac یا لپ تاپ)، با Apple ID خود وارد حساب iCloud خود شوید و سپس Find My iPhone را فعال کنید. این اقدام به طور خودکار گزینه فعالسازی قفل اپل را روشن و از دسترسی کلاهبرداران به اطلاعات گوشی شما جلوگیری می‌کند.

همچنین می‌توانید "حالت گمشده" را روشن کرده تا موقعیت تلفن خود را ردیابی کنید و یک پیام سفارشی شده را روی صفحه نمایش خود (با جزئیات تماس خود) ارسال کنید.

توجه: شما برای اینکه بتوانید گوشب به سرقت رفته خود را قفل کنید، باید قبل از گم شدن آن، گزینه Find My را فعال کرده باشید.

چگونه گوشی اندروید را از راه دور قفل کنیم؟

برای قفل کردن دستگاه Android خود، از دستگاه دیگری برای ورود به حساب Google خود استفاده کنید و Find My Device را فعال کنید. پس از ورود به سیستم، Secure Device را انتخاب کنید و سپس یک رمز عبور جدید برای صفحه قفل تنظیم کنید. همچنین می‌توانید از راه دور دستگاه خود را از صفحه Find My Device پاک کنید.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای