شناسه خبر : 33886

مفقود شدن ۲۳ نفر براثر برخورد اسب آبی با قایق

مفقود شدن 23 نفر براثر برخورد اسب آبی با قایق

منابع خبری می‌گویند پس از برخورد اسب آبی به یک قایق مملو از مسافر و واژگونی آن در بزرگترین رودخانه مالاوی، یک پسر بچه یک ساله جان خود را از دست داده و ۲۳ نفر نیز مفقود شده‌اند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، تیم‌های امدادی در جستجوی بازماندگان هستند اما از آنجا که حادثه روز دوشنبه اتفاق افتاده، امید زیادی برای زنده یافتن این افراد وجود ندارد.

این قایق، مملو از روستاییانی بود که برای کار در مزارع خود از رودخانه «شایر» عبور می‌کردند و به دلایلی که مشخص نیست، یک اسب آبی به قایق آنها حمله کرد.

در مجموع ۱۴ نفر موفق شدند با شنا خود را به نقاط امن برسانند یا توسط روستاییان دیگری که برای کمک به داخل رودخانه پریدند، نجات یافتند. اما آنها نتوانستند تنها کودک داخل قایق را نجات دهند. جسد کودک توسط واحد دریانوردی پلیس کشف شد.

این حادثه در منطقه دورافتاده «نسانجی» در جنوب مالاوی و در نزدیکی مرز موزامبیک روی داد. رود شایر زیستگاه شمار زیادی اسب‌ آبی و کروکودیل است با این حال حادثه روز دوشنبه اتفاق بسیار نادری است.

اسب‌های آبی معمولا در خشکی به سر می‌برند. اسب‌های آبی ماده به شدت پرخاشگر هستند به خصوص زمانی که احساس می کنند بچه‌هایشان در معرض خطرند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای