شناسه خبر : 24594

۳ هزار اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی تهران افزوده می‌شود

۳ هزار اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی تهران افزوده می‌شود

شهردار تهران گفت: امسال با افزایش ۱۵۰ درصدی تعداد اتوبوس‌ها از حدود دو هزار دستگاه به ۵اتوبوسرانی جان تازه می گیرد هزار دستگاه می‌رسیم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، شهردار تهران گفت: امسال با افزایش ۱۵۰ درصدی تعداد اتوبوس‌ها از حدود دو هزار دستگاه به ۵اتوبوسرانی جان تازه می گیرد هزار دستگاه می‌رسیم. علیرضا زاکانی افزود: برای افزودن بیش از ۳ هزار دستگاه اتوبوس دیگر تا پایان سال برنامه ریزی کرده ایم، تعهد کردیم که بازسازی کنیم و بخشی را نیز مجوز گرفتیم که یا واردات داشته باشیم یا از طریق داخل تامین کنیم.

وی گفت:قرارداد فعالیت ۵۰ دستگاه اتوبوس برقی را  هم  بستیم.

معاون شهردار تهران نیز گفت: تراکم جمعیت، طولانی بودن سرفاصله حرکت اتوبوس‌ها و فرسودگی ناوگان دست به دست هم داد تا بهبود وضع اتوبوسرانی در دستور کار قرار گیرد. سید مجتبی شفیعی، افزود:بر اساس برنامه‌ریزی‌ها امسال هزار و ۴۰۰ اتوبوس اورهال می‌شوند که بودجه آن از سمت شورای شهر برای شهرداری در نظر گرفته شد و ما درخواست کار‌های اجرایی را داده‌ایم که تحول بزرگی در حوزه اتوبوسرانی ایجاد می‌شود.

وی گفت: از محل تهاتر نفت هم حدود هزار و ۶۰۰ اتوبوس برای تهران در نظر گرفته شده که گشایش بزرگ در زمینه تأمین اتوبوس خواهد بود.

وی افزود: در قالب قرارداد تأمین ۲ هزار دستگاه اتوبوس برای کشور ۹۰۰ مورد برای تهران در داخل تولید و به تدریج وارد چرخه حمل و نقل خواهد شد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای