شناسه خبر : 24486

نرخ بلیت هوایی برای اتباع غیر ایرانی برمبنای دلار محاسبه می‌شود

نرخ بلیت هوایی برای اتباع غیر ایرانی برمبنای دلار محاسبه می‌شود

نرخ بلیت هوایی برای اتباع غیر ایرانی از این پس برمبنای دلار محاسبه می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، بر اساس مصوبه اخیر شرکت‌های هواپیمایی، نرخ بلیت اتباع غیر ایرانی از این پس بر مبنای نرخ دلار آزاد محاسبه و به فروش می‌رسد.
بر اساس این گزارش، در ایام اوج (پیک) سفر‌ها یعنی فصل تابستان، حداقل نرخ بلیت ۶۵ دلار (بیست میلیون ریال) و حداکثر نرخ بلیت معادل ۱۵۰ دلار (چهل و پنج میلیون ریال) محاسبه خواهد شد.

همچنین به چارتر کننده‌ها نیز افزایش نرخ بلیت اعلام شده و آن‌ها نیز ملزم به رعایت کف و سقف قیمتی مطابق دستور العمل‌های شرکت‌های هواپیمایی خواهند بود و تمام شرکت‌های هندلینگ کننده (مجری خدمات پروازی) ملزم به احراز هویت مسافر به طور دقیق در زمان دریافت کارت پرواز هستند و از پذیرش اتباع غیر ایرانی که کدملی غیر واقعی (ایرانی) دارند جلوگیری خواهد شد.
زمان اجرای این طرح حداکثر ۱۱ تیر خواهد بود.

تغبیر قیمت بلیت هوایی برای اتباع خارجی براساس استاندارهای بین المللی

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی از افزایش نرخ بلیت برای اتباع غیر ایرانی براساس استاندارهای بین المللی خبرداد.
حسن خوشخو  گفت:شرکت های هواپیمایی براساس استاندارهای بین المللی جدول پرداخت هزینه را مشخص و به شورای عالی هواپیمایی ارائه کرد.
وی در پاسخ به این سوال که ایا این تغییر نرخ فقط درایام پیک تابستان اجرا می شود، افزود: در حال حاضر این نرخ ها اعلام شده و شرکت های هواپیمایی براساس کف و سقف مشخص شده، می توانند بلیت ها را به فروش برسانند و نهایتا ممکن است در سایر ایام نیز دچار تغییرات شود .
در حال حاضر قیمت بلیت ها برای اتباع خارجی شناور است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای