شناسه خبر : 22902

قیمت ماشین‌های جایگزین خودرو‌های فرسوده مشخص شد

قیمت ماشین‌های جایگزین خودرو‌های فرسوده مشخص شد

معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران از تاکسیرانان متقاضی فرآیند نوسازی خواست هرگونه تخلف مراکز اسقاط و رعایت نکردن تعهدات اعلامی آنها را به این معاونت اطلاع دهند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سید علی محتشمی پور با بیان این مطلب گفت: در پی بازگشایی پاکت قیمت پایه پیشنهادی مراکز اسقاط برای تاکسی‌های فرسوده شهر تهران و بارگذاری آن بر روی سایت سازمان تاکسیرانی، از ابتدای سال ۱۴۰۱ متقاضیان امر نوسازی توانستند با مطالعه شرایط اعلامی اعم از قیمت اسقاط هر نوع تاکسی فرسوده، کسورات احتمالی ارزش اسقاط پرداختی به همراه خدمات ویژه تعهد شده هر مرکز، نسبت به انتخاب مرکز مدنظر خود اقدام کنند.

وی با اشاره به این امر که اقدام یاد شده با هدف حمایت از مالکین تاکسی‌های فرسوده در فرآیند نوسازی ناوگان تاکسی پایتخت در دستور کار قرار گرفته است افزود: از آن جا که در صورت مشاهده و گزارش هرگونه عدم پایبندی به تعهدات اعلامی از سوی مراکز اسقاط، سازمان تاکسیرانی تا پایان سال با آن مرکز قطع همکاری خواهد کرد، بنابراین از متقاضیان می‌خواهیم هرگونه تخلف احتمالی مرکز اسقاط انتخابی خود را در اولین فرصت به خدمتگزاران خود در معاونت فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران اطلاع دهند.

تخلف ممنوع

محتشمی پور در تشریح تخلفات احتمالی مراکز اسقاط افزود: عدم پرداخت حداقل ارزش اسقاط اعلامی به میزان تعهد شده به این سازمان و یا پرداخت این ارزش در مدت زمانی بیش از زمان تعهد شده، می‌تواند از محور‌های تخلفات مراکز باشد. از سوی دیگر برخی مراکز اقدام به کسر ارزش اسقاط پرداختی، بیش از آنچه متعهد شده‌اند، می‌کنند که این امر نیز از مصادیق بارز تخلف است.

وی افزود: گاهی هم مشاهده شده برخی مراکز با تماس تلفنی و یا سایر روش‌ها، قیمتی بالاتر از میزان تعهد شده را با مالک تاکسی فرسوده در میان گذاشته، ولی پس از انتخاب مرکز و مراجعه تاکسیرانان جهت اسقاط تاکسی از عمل به توافق قبلی سر باز می‌زنند.

کاهش چشمگیر میزان شکایات تاکسیرانان از مراکز اسقاط

سید علی محتشمی پور با اشاره به پیاده‌سازی ساز وکار رقابت سالم و سازنده میان مراکز اسقاط از ابتدای سال جاری تا کنون با روش انتخاب مرکز اسقاط تاکسی توسط شخص مالک تاکسی فرسوده بیان کرد: آنچه طی یک ماهه ابتدایی این طرح مشهود است، کاهش چشمگیر میزان شکایات تاکسیرانان از مراکز اسقاط و همچنین ایجاد نگاه احترام به جایگاه و حفظ حقوق مالکیت فردی تاکسیرانان خدوم شهر تهران است که از مهمترین اهداف سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران به شمار می‌رود.

قیمت خودرو‌های جایگزین مشخص شد

بر اساس قیمت گذاری صورت گرفته تاکسی‌های اسقاطی در مراکز اسقاط با این قیمت‌ها خریداری می‌شوند:

  • قیمت ون بنزینی و دوگانه سوز از ۳۰ تا ۳۳ میلیون تومان.

  • قیمت سمند و پژو ۴۰۵ دوگانه سوز از ۲۸ تا ۳۰ میلیون پانصد هزار تومان.
  • قیمت سمند و پژو ۴۰۵ بنزینی از ۲۵ تا ۲۷ میلیون و پانصد هزار تومان.
  • قیمت پیکان دوگانه سوز از ۱۳ تا ۱۷ میلیون تومان.
  • قیمت پیکان بنزینی از ۱۰ تا ۱۳ میلیون تومان.
  • پراید و روا دوگانه سوز تا ۲۲ میلیون تومان.
  • پراید و روا بنزینی تا ۱۹ میلیون تومان.
ارسال نظر

خدمات بیمه ای