شناسه خبر : 35200

فقط ۶۱ درصد ظرفیت حجم سدهای کشور آب دارد

فقط ۶۱ درصد ظرفیت حجم سدهای کشور آب دارد

میزان درصد پرشدگی سدهای کشور که تا ۱۳ خرداد سال جاری به ۶۵ درصد رسیده بود که این رقم تا روز ۱۰ تیر ماه امسال با کاهش ۴ درصدی روبرو شده و به ۶۱ درصد رسید.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، هم‌زمان با ورود به روزهای گرم‌تر سال و افزایش تقاضای مصرفی آب، حجم آب موجود در سدهای کشور نیز کاهش یافته است.

تازه‌ترین گزارش مرکز اطلاعات و داده‌های آب کشور نشان می‌دهد درحالی‌که از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ۱۴۰۱) تا ۱۰ تیر حجم آب موجود در سدهای کشور ۳۰ میلیارد و ۱۱۰ میلیون مترمکعب شده این رقم در ۲۷ خرداد ۳۱ میلیارد و ۲۲۰ میلیون مترمکعب بوده است.

سال گذشته در همین بازه زمانی حجم آب موجود در سدها ۲۵ میلیارد و ۵۰ میلیون مترمکعب بوده که نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

حجم آب ورودی به سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه ۱۴۰۱) تا ۱۰ تیر در عین حال هم نسبت به ۲۷ خرداد و هم نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته با رشد همراه شده است.

میزان آب ورودی به سدها از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۰ تیر به عدد ۳۵ میلیارد و ۸۴۰ میلیون مترمکعب رسیده که با رشد ۲۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه است.

سال گذشته در همین بازه زمانی حجم آب ورودی به سدها ۲۷ میلیارد و ۸۶۰ میلیون مترمکعب بود.

حجم آب خروجی از سدهای کشور نیز از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۰ تیرماه ۲۴ میلیارد و ۷۸۰ میلیون مترمکعب شد.

سال آبی گذشته این میزان ۲۱ میلیارد و ۹۹۰ میلیون مترمکعب بوده که رشد ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

حجم آب سدهای تأمین‌کننده آب شرب و کشاورزی در حالی با کاهش همراه شده که اخبار رسیده از تعدادی از شهرها و استان‌های کشور حاکی از افزایش میزان مصرف آب است.

ارسال نظر