شناسه خبر : 46847

اجرای طرح مسکن ملی ویلایی در یزد

اجرای طرح مسکن ملی ویلایی در یزد

شرکت عمران شهرهای جدید ایران از صدور پروانه تاسیس و بهره‌برداری از دو شهرک مسکونی در شهر یزد خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، در راستای اجرای مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری مبنی بر موافقت با مکانیابی و طرح جامع شهرک مسکونی واقع در خارج از حریم شهر یزد برای تامین اراضی مورد نیاز مسکن خانواده‌های محترم شهدا و جانبازان و متقاضیان نهضت ملی مسکن و همچنین در راستای اجرای مفاد دستورالعمل ترویج شهرک‌سازی کشور، مجوز احداث شهرک مسکونی دولتی به نام شهرک شهید سلیمانی در مساحتی بالغ بر ۹۲ هکتار و ظرفیت جمعیت‌پذیری ۱۳۵۰۰ نفر توسط سعید غفوری سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید و رئیس ستاد مدیریت شهرک‌سازی کشور صادر شد.

بر اساس این پروانه صادر شده، تعداد ۱۳۰۷ قطعه ویلایی ۲۰۰ متری به ظرفیت طرح نهضت ملی مسکن در استان یزد افزوده شد که علاوه بر متقاضیان این طرح، به خانواده‌های محترم شهدا و ایثارگران نیز اختصاص خواهد یافت.

این تصمیم پس از برگزاری جلسات ستاد مدیریت شهرک‌سازی کشور در شرکت عمران شهرهای جدید و بررسی طرح‌های آماده‌سازی و طراحی شهری شهرک پیش‌گفته و در نهایت موافقت اعضای ستاد اتخاذ شد که عملیات اجرایی آن توسط سازمان ملی زمین و مسکن مدیریت می‌شود.

همچنین پروانه بهره‌برداری فاز اول شهرک مسکونی دولتی پردیس زندگی یزد به عنوان نخستین پروانه بهره‌برداری برای یک شهرک دولتی صادر شد.

پیرو پروانه تاسیس صادر شده برای شهرک پردیس زندگی واقع در خارج از حریم شهر یزد توسط ستاد مدیریت شهر‌ک‌سازی کشور، برای تامین اراضی مورد نیاز مسکن متقاضیان نهضت ملی مسکن و همچنین در راستای اجرای مفاد دستورالعمل ترویج شهرک‌سازی کشور، مجوز بهره‌برداری از فاز نخست شهرک مسکونی دولتی پردیس زندگی یزد در مساحتی بالغ بر ۵۰ هکتار توسط رئیس ستاد مدیریت شهرک‌سازی کشور صادر شد.

بر اساس این پروانه صادر شده، در این مرحله از توسعه شهرک، تعداد ۱۳۷۹ قطعه مسکونی به ظرفیت طرح نهضت ملی مسکن در استان یزد افزوده شد که علاوه بر متقاضیان این طرح، به مشمولان قانون جوانی جمعیت نیز اختصاص خواهد یافت.

ارسال نظر