شناسه خبر : 46842

طلای جهانی بالای ۲۱۰۰ دلار باقی ماند


طلای جهانی بالای ۲۱۰۰ دلار باقی ماند

قیمت جهانی طلا امروز چهارشنبه (۶ مارس) پس از افزایش شرط ‌بندی برای کاهش نرخ بهره ایالات‌متحده کاهش یافت اما در بالای سطح ۲۱۰۰ دلار در هر اونس باقی ماند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۱۲۴ دلار و ۴۶ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا با ۰.۴ درصد کاهش به ۲۱۳۲ دلار و ۹۰ سنت رسید. طلا در جلسه قبل، پیش از شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، به رکورد اوج رسید.

رشد صنعت خدمات ایالات متحده در ماه فوریه در بحبوحه کاهش اشتغال و سفارشات جدید برای کالاهای تولیدی ایالات‌متحده بیش از حد انتظار در ژانویه کاهش یافت. بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده نزدیک به پایین‌ترین سطح یک ماهه بود و شمش‌های بدون بازده را جذاب‌تر کرد.

بر اساس برنامه احتمال نرخ بهره LSEG، قیمت‌گذاری در بازار پول نشان می‌دهد معامله‌گران احتمال ۷۱ درصدی را دارند که فدرال رزرو در ماه ژوئن کاهش نرخ بهره را آغاز کند و این از ۶۵ درصد روز سه‌شنبه است. نرخ‌های پایین‌تر جذابیت شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد.

تمرکز سرمایه گذاران بر اولین روز شهادت ۶ ماهه پاول در مقابل کنگره در مورد وضعیت اقتصاد ایالات‌متحده است. بزرگترین ارز دیجیتال جهان، بیت کوین، نیز یک شبه قبل از عقب‌نشینی شدید به رکورد بالایی رسید.

بر اساس گزارش رویترز، داده‌ها نشان داد که در هفته گذشته تولید ایالات‌متحده در فوریه کاهش بیشتری یافت و تورم به تدریج کاهش یافت، در حالی که احساسات مصرف کننده ضعیف بود.

در بازار سایر فلزات گرانبها، پلاتین با ۰.۱ درصد کاهش به ۸۷۹.۴۶ دلار در هر اونس و پالادیوم با ۰.۲ درصد کاهش به ۹۴۶.۵۱ دلار رسید، در حالی که نقره با ۰.۴ درصد کاهش به ۲۳.۵۹ دلار رسید.

ارسال نظر