شناسه خبر : 50618

تامین مالی ۱۰ هزار میلیارد تومانی بخش تولید از بستر بورس

تامین مالی ۱۰ هزار میلیارد تومانی بخش تولید از بستر بورس

مدیر صندوق‌های کالا بورس کالا گفت: سال گذشته حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی برای تولیدکنندگانی همچون صنعت خودرو، سنگ آهنگ، فولاد انجام شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، رحمان آراسته، مدیر بازار مشتقه و صندوق‌های کالایی بورس کالا گفت: اوراق سلف موازی استاندارد از سال ۹۳ در حال انجام و معامله است و سال گذشته حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی برای تولیدکنندگانی همچون صنعت خودرو، سنگ آهنگ، فولاد و... انجام شد و این روند ادامه‌دار خواهد بود.

این مقام‌مسئول در ادامه اظهار کرد: هدف‌گذاری بورس کالا تامین مالی ۳۰ هزار میلیارد تومانی از این بستر برای امسال است سال گذشته بزرگترین تامین مالی یکجا را در تاریخ بورس کالا با تامین ۳ همتی برای سنگ آهن انجام دادیم و امسال برنامه داریم این مسیر را گستره‌تر کنیم.

آراسته همچنین بیان کرد: مورد دیگر این که اوراق خرید دین کالایی هم در دستور کار داریم که دستورالعمل‌های آن مصوب شده و قابلیت انجام دارد این نیز یک شکل تامین مالی است. در کل بورس کالا برنامه ریزی گسترده‌ای جهت کمک به بخش سرمایه در گردش و تامین مالی تولیدکنندگان کشور برای امسال دارد.

ارسال نظر