شناسه خبر : 50337

معامله ۲۹.۷ هزار میلیارد تومان بورس کالا در هفته گذشته

معامله ۲۹.۷ هزار میلیارد تومان بورس کالا در هفته گذشته

معامله ۳ میلیون و ۱۷۰ هزار تن انواع کالا و محصول به ارزش ۲۹.۷ هزار میلیارد تومان در هفته گذشته در بازار فیزیکی بورس کالای ایران به ثبت رسید.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، آمار معاملات بازار فیزیکی بورس کالای ایران نشان می دهد در هفته‌ای که گذشت ۴۱۳ شرکت در تالارها و بازار فرعی کالا و محصولشان را عرضه کردند که به معامله ۳ میلیون و ۱۷۰ هزار تن انواع کالا و محصول به ارزش ۲۹.۷ هزار میلیارد تومان منتهی شد.

بر این اساس ارزش معاملات ۱۰ شرکت برتر ۱۱.۳ هزار میلیارد تومان برآورد شد که جزییات رتبه‌بندی جایگاه شرکت‌ها از لحاظ فروش به شرح زیر است:

. ملی صنایع مس ایران (#فملی) با ثبت معامله ۵ هزار و ۹۱۲ تن مس کاتد، مس مفتول، مس کم عیار، سولفور مولیبدن و کنسانتره فلزات گران بها به ارزش ۲ هزار و ۸۶۹ میلیارد تومان در رتبه نخست ایستاد.

. فولاد خوزستان (#فخوز) با فروش ۵۸ هزار و ۵۰۰ تن شمش بلوم، تختال، آهن اسفنجی و آرگون به ارزش یک هزار و ۳۰۳ میلیارد تومان، دوم شد.

. معدنی و صنعتی چادرملو (#کچاد) با فروش ۲۱۵ هزار و ۱۴۰ تن کنسانتره و گنندله سنگ آهن، شمش بلوم و آرگون به ارزش یک هزار و ۲۳۲ میلیارد تومان، سوم شد.

. فولاد کاوه جنوب کیش (#کاوه) با ثبت معامله ۴۹ هزار و ۶۰ تن شمش بلوم و ضایعات نرمه آهن اسفنجی به ارزش یک هزار و ۱۵۳ میلیارد تومان در رتبه چهارم ایستاد.

. معدنی و صنعتی گل گهر (#کگل) با فروش ۱۹۰ هزار تن گندله سنگ آهن به ارزش یک هزار و ۸ میلیارد تومان پنجم شد.

. فولاد مبارکه اصفهان (#فولاد) با ثبت معامله ۲۹ هزار و ۵۰۰ تن تختال، ورق رنگی و ورق گالوانیزه به ارزش ۹۰۶ میلیارد تومان، ششم شد.

. سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با فروش ۳۴۰ هزار تن سنگ آهن کلوخه و آهن اسفنجی به ارزش ۷۸۶ میلیارد تومان در رتبه هفتم ایستاد.

. پالایش نفت اصفهان (#شپنا) نیز با ثبت معامله ۳۹ هزار تن لوب کات سبک و گوگرد گرانوله به ارزش ۷۷۵ میلیارد تومان هشتم شد.

. سنگ آهن گهرزمین (#کگهر) ۱۴۶ هزار تن کنسانتره و گنندله سنگ آهن به ارزش ۷۱۷ میلیارد تومان فروخت نهم شد.

. ذوب آهن اصفهان (#ذوب) با فروش ۲۲ هزار و ۳۶۱ تن تیرآهن و میلگرد و ثبت ارزش ۵۹۱ میلیارد تومان دهم شد.

ارسال نظر