شناسه خبر : 52067

سامانه ثبت‌نام نهضت ملی مسکن دوباره باز می‌شود؟

سامانه ثبت‌نام نهضت ملی مسکن دوباره باز می‌شود؟

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: امکان ثبت‌نام مجدد در سایت پروژه‌های نهضت ملی مسکن همزمان با تامین زمین در استان‌ها و شهر‌ها فراهم خواهد شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن  در جمع خبرنگاران در  خصوص آخرین وضعیت ثبت نام  جدید در سامانه ثبت نام نهضت ملی مسکن گفت: سایت همزمان  با تامین اراضی برای ثبت نام‌های مجدد باز خواهد شد و امکان ثبت نام وجود دارد. در حال حاضر سامانه برای ثبت نام مجدد بسته است تا ثبت نام‌های قبلی مورد بررسی قرار بگیرد اما طبق تصمیم وزارت راه و شهرسازی قرار بر این است که در استان‌ها و مناطقی که تامین زمین انجام می‌شود، سامانه دوباره برای ثبت نام نهضت ملی مسکن باز شود.

وی   با بیان اینکه  ١۵٧٠ پروژه برای آماده سازی اراضی شروع شده و از محل مولدسازی دارایی‌ها، تامین منابع برای آماده سازی اراضی انجام شد، گفت: ١٠٠ نقطه برای ساخت مسکن جانمایی شده‌ است. در استان آذربایجان غربی ۵ شهرک و در استان البرز ۴ شهرک مصوب شده و همچنین در تهران ۵ شهرک شناسایی شده که ۴ شهرک مصوب شده‌است.

وی ادامه داد: ماهیت مولدسازی درآمد هزینه است و این موضوع در اساسنامه سازمان ملی زمین و مسکن آمده و برای این سازمان موضوع جدیدی نیست. موضوع حجم و میزان آن است، وقتی در گذشته پروژه‌ای تعریف نشده بود نیازی به مولدسازی هم نبود. به همین دلیل میزان مولدسازی در سه سال گذشته افزایش پیدا کرد چراکه پروژه‌ها در حال اجراست و حدود ۶٠ همت شناسایی منابع کردیم که بیش از ٣٠ همت محقق شد در حالی که این عدد در سال ١۴٠٠ حدود ٢ همت بوده‌ است.

ارسال نظر