شناسه خبر : 35980

معاون وزیر راه و شهرسازی:

متروی پرند در آستانه افتتاح

متروی پرند در آستانه افتتاح

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از مراحل تکمیل ۶ خط متروی شهرهای جدید به کلانشهرهای تهران و اصفهان خبر داد و گفت: مسیرهای تهران- هشتگرد به طول ۲۸.۵ کیلومتر و با پیشرفت ۹۹ درصد و مترو تهران- پرند به طول ۱۹ کیلومتر و با پیشرفت ۷۵ درصد در آستانه تکمیل شدن هستند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا جعفری با تاکید بر اینکه یکی از موضوعاتی که در شهرهای جدید در کنار احداث واحدهای مسکونی دنبال می‌شود، ارتقای کیفیت خدمات در شهرهای جدید و تسهیل و تسریع در حمل و نقل است، افزود: با ارتقای کیفیت ارایه خدمات حمل و نقلی در شهرهای جدید، جذابیت و استقبال هموطنان برای استقرار در شهرهای جدید بیشتر خواهد شد.

بنابراین تسریع و تسهیل در حمل و نقل شهرهای جدید ضرورتی اجتناب‌ناپذیر در سیاستگذاری‌ شهرهای جدید است که در این بین، تکمیل خطوط مترو در شهرهای جدید با هدف ارتباط با کلانشهرها و سایر شهرها در برنامه است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به همین منظور درصدد هستیم با استفاده از ظرفیت خطوط مترو، ساختار حمل و نقل سریع، ارزان و ایمن را در شهرهای جدید ایجاد کنیم.

جعفری مهمترین خطوط ریلی در دست اجرا را ۵ خط و در مسیرهای تهران-هشتگرد به طول ۲۵.۸ کیلومتر و با پیشرفت ۹۹ درصد، متروی تهران-پرند به طول ۱۹ کیلومتر و با پیشرفت ۷۵ درصد، متروی مشهد-گلبهار به طول ۴۰ کیلومتر و با پیشرفت ۳۴.۵ درصد، متروی اصفهان-بهارستان به طول ۱۵ کیلومتر و با پیشرفت ۵۲ درصد، اصفهان-فولادشهر و اصفهان-مجلسی عنوان کرد.

وی یادآور شد: طراحی خط متروی تهران-پردیس نیز به دلایل کارشناسی و ضرورت بازنگری طرح اولیه و انطباق با ضابطه ۷۷۷ در مسیر بازنگری قرار دارد و مقرر شده است تا احداث این خط مترو با رویکرد مهندسی ارزش بازنگری و طرح با این رویکرد وارد عملیات اجرا شود.

ارسال نظر