شناسه خبر : 44577

عرضه نرم‌افزار مدیریت وسایل نقلیه برقی مبتنی بر اینترنت اشیاء

عرضه نرم‌افزار مدیریت وسایل نقلیه برقی مبتنی بر اینترنت اشیاء

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در کارخانه نوآوری های‌وی، نرم‌افزار مدیریت وسایل نقلیه را برای استفاده اشتراکی از این وسایل پیاده‌سازی کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا،  سید سجاد غرضی، مدیرعامل این شرکت با اشاره به لزوم استفاده از حمل و نقل هوشمند و پاک، گفت: این نرم‌افزار با الگو گرفتن از نمونه‌های موفق جهانی و با بومی‌سازی و توسعه فناوری‌های لازم این حوزه در داخل کشور، از فروردین ۱۴۰۱ طرح آزمایشی خود را با هماهنگی ستاد حمل و نقل پاک شهر تهران در اراضی عباس‌آباد اجرایی کرد.

وی اظهار کرد: موتورها و دوچرخه‌های برقی بر اساس نرم‌افزار تولیدی این شرکت، با یک بار شارژ کامل می‌توانند مسیری در حدود ۶۰ کیلومتر را با سرعت مطمئنه طی کنند. همچنین تجهیزات کامل برای استفاده از این وسایل نقلیه برقی در آن تعبیه شده و شهروندان به راحتی می‌توانند از این وسایل استفاده کنند.

غرضی ادامه داد: همچنین اسکوترهای برقی این شرکت در مرحله تست شهری و بردهای الکترونیکی هستند که به‌زودی قابلیت اضافه شدن به ناوگان شهری این شرکت را دارا هستند.

 وی افزود: این شرکت با استفاده از سامانه هوشمند مدیریت ناوگان خود، توانایی آن را دارد تا در مقیاس شهر تهران، ناوگان برقی اشتراکی را در اختیار عموم شهروندان قرار دهد. هم‌اکنون در مناطق ۳، ۷ و ۸ شهر تهران وسایل نقلیه برقی این شرکت در حال خدمت‌رسانی است.

غرضی ادامه داد: اپلیکیشن ما به شهروندان اجازه می‌دهد در مکان‌های تعیین شده، سفرهای درون شهری خود را به راحتی و بدون واسطه انجام دهند. اپلیکیشن زی‌رو در حال حاضر در تمامی مارکت‌های اندرویدی (گوگل پلی، کافه بازار و مایکت) در دسترس عموم قرار دارد. همچنین برای کاربرانی که گوشی آیفون دارند، نسخه وب اپلیکیشن در دسترس است.

ارسال نظر