شناسه خبر : 51031

پلمپ ۸۴ شرکت بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز

پلمپ ۸۴ شرکت بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا از پلمب ۸۴ شرکت بازاریابی شبکه‌‎ای غیرمجاز و مکان دسیسه‌های هرمی در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از پلیس، سرهنگ عبدالله چولکی در تشریح این خبر اظهار داشت: امروزه شرکتی که تحت عنوان شرکت هرمی در داخل کشور به طور رسمی فعالیت کنند، وجود ندارد ولی بیشتر آنها به صورت زیرزمینی یا در قالب و پوشش شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای مجاز که ثبت شده فعالیت می‌کنند.

وی افزود: اینگونه فعالیت‌ها و دسیسه هرمی در طول چند سال متمادی آثار زیان باری را در سطح جامعه به جا گذاشته و باعث انحراف شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای مجاز به سمت و سوی هرمی نیز مزید بر علت و گسترش این جرم شده است.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا به تشریح عملکرد این بخش در سال گذشته پرداخت و تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ توسط رده‌های متناظر در سراسر کشور با اجرای هشت مرحله طرح شناسایی و پلمب دفاتر شرکت های بازاریابی شبکه ای غیر مجاز و هرمی توانستیم نظارت مستمری در این زمینه داشته باشیم.

وی افزود: در این راستا تعداد ۸۴ شرکت بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز و مکان دسیسه‌های هرمی در سال گذشته پلمب و با تلاش کارآگاهان و استفاده از ظرفیت های مختلف تعداد ۳۵۷ پرونده توسط کارآگاهان در سراسر کشور مورد رسیدگی قرار گرفت.

سرهنگ چولکی با اشاره به اینکه وقوع چنین اقداماتی در سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن (۱۴۰۱) حدود ۱۵ درصد کاهش داشته‌است، گفت: همچنین با اقدامات پلیسی و پیشدستانه کارآگاهان، در مجموع منتج به کشف پرونده هایی به ارزش بیش از ۲۶۹ میلیارد تومان شده است.

وی خاطرنشان کرد: به استناد آمار دریافتی تعداد پرونده‌های تشکیل شده در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن با موضوع شرکت های هرمی و شرکت های بازاریابی شبکه ای غیر مجاز در سراسر کشور روند نزولی داشته است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه همچنین شاهد کشف ۱۰۰ درصدی پرونده ها در سال گذشته هستیم، خاطرنشان کرد: نحوه فعالیت شرکت های هرمی در سایت ایران هشدار www.iranhoshdar.ir و نحوه فعالیت و اسامی شرکت های بازاریابی شبکه ای در سایت www.easnaf.ir اطلاع رسانی شده است که هموطنان می توانند با مراجعه به این سایت ها اطلاعات جامعی در خصوص فعالیت این شرکت ها کسب کنند.

ارسال نظر