شناسه خبر : 50636

فرضیه قتل شهردار منطقه ۵ شیراز منتفی است

فرضیه قتل شهردار منطقه 5 شیراز منتفی است

گروه حوادث/ معاون دادستان و سرپرست دادسرای ویژه امور جنایی شیراز در تکمیل اطلاع‌رسانی‌ها در خصوص مرگ مشکوک شهردار منطقه ۵ شیراز گفت: بررسی‌های همه‌جانبه قضایی و پلیسی و همچنین نتایج آزمایشات پزشکی قانونی استان و معاینه میدانی محل حادثه، فرضیه قتل را منتفی کرده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از میزان، افشین محمدی دره‌شوری با بیان اینکه با وجود فرضیات اولیه مبنی بر وجود درگیری و احتمال قتل، کشفیات جدید موضوع وقوع جنایت را منتفی کرده است، گفت: تجمیع دیدگاه کارآگاهان، کارشناسان و معاینات پزشکی قانونی و کالبدگشایی جسد و بازجویی‌های دقیق از مظنون پرونده و بررسی محل وقوع حادثه طی دفعات مختلف، فرضیه اولیه مطرح شده مبنی بر قتل مرحوم مسعودی را منتفی کرده است.

وی با اشاره به اینکه از لحظه دریافت گزارش به همراه بازپرس ویژه در صحنه حضور داشته و بر تحقیقات نظارت کرده است، اظهار داشت: در لحظه ورود به منزل مرحوم مسعودی، به هم ریختگی برخی اشیا در منزل و خصوصاً افتادن گلدان بزرگ و سنگین وزن کنار پنجره سالن و مشاهده جراحتی که با شیء احتمالاً برنده وارد بدن مرحوم شده بود، فرضیه وقوع درگیری و ارتکاب جنایت را به ذهن متبادر می‌ساخت.

محمدی دره‌شوری بیان کرد: پس از معاینات دقیق پزشکی قانونی مشخص شد که علت فوت مرحوم مسعودی ورود جسمی آهنی و سخت از پهلوی راست داخل بدن بوده که جراحتی عمیق به طول تقریبی ۴۷ سانتیمتر و قطر تقریبی یک سانتیمتر به سمت بالا ایجاد کرده و تطبیق این موضوع با آثار ایجاد له‌شدگی اطراف جراحت داخل بدن مرحوم، نشان داد این وسیله میلگرد آهنی بوده که در گلدان بزرگ به‌عنوان نگه‌دارنده ساقه گل در منزل مرحوم بوده است.

با بررسی میدانی و تخصصی محل کشف جسد و یافتن آثار شکستگی تزئینات پرده در بالای گلدان و همچنین آثار بجا مانده خون مرحوم روی میلگرد فرو رفته در گلدان که به منظور نگه‌دارنده ساقه گل استفاده می‌شد؛ جزئیات بیشتر احراز و هویدا شد.

محمدی دره‌شوری به تطبیق توالی و زمانبندی وقوع حادثه با تماس‌های تلفنی مظنون قتل با مرکز اورژانس و پلیس اشاره کرد و افزود: گفته‌های مظنون پرونده نیز نظریه وقوع قتل را رد کرده و فرو رفتن میلگرد نگه‌دارنده گل در بدن وی را تقویت می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد، با توجه به حساسیت موضوع در دو روز اخیر، بازپرس ویژه و کارشناسان پزشکی قانونی و کارآگاهان آگاهی استان بدون توقف تمامی جوانب را با جزئیات بررسی کرده و نظرات کارشناسی خود را در کوتاه‌ترین زمان به مقام قضایی اعلام کرده‌اند و با تطبیق خون مکشوفه روی میلگرد گلدان با خون مرحوم و آزمایشات دی ان‌ ای و اقدامات فنی و تخصصی و همچنین تکمیل بررسی‌های قضایی و پلیسی و اطلاعاتی و جمع‌بندی نتایج توسط بازپرس ویژه، نتایج قطعی متعاقباً اعلام خواهد شد.

گفتنی است، روز ۲۳ اردیبهشت حوالی ساعت ۱۴:۳۵ خبر مرگ مشکوک شهردار منطقه ۵ شیراز رسانه‌ای شد.

 

ارسال نظر