شناسه خبر : 40050

بارندگی و سیلاب در عربستان

بارندگی و سیلاب در عربستان

اداره هواشناسی عربستان اعلام کرد که بیشتر مناطق این کشور از روز گذشته (دوشنبه) تا جمعه با رگبار، رعد و برق و بارندگی متوسط تا شدید مواجه خواهند شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، تصاویر منتشر شده در رسانه‌ها حاکی از بارش و سیل در برخی از نقاط عربستان است. اداره هواشناسی عربستان از مردم خواسته در هنگام رانندگی نهایت هوشیاری و احتیاط را به خرج دهند و از مسیل‌ها، دره‌ها و باتلاق‌ها دوری کنند.

هوای بارانی همچنین مقامات چندین شهر عربستان را بر آن داشته تا کلاس‌های حضوری مدارس را به حالت تعلیق درآورند و کلاس‌ها به صورت آنلاین برگزار شود.

مرکز هواشناسی عربستان همچنین سطح هشدار در مناطق مدینه، تبوک، الجوف و عسیر را به سطح قرمز افزایش داده و همچنین انتظار بارش‌های شدید همراه با طوفان و رعد و برق و وقوع سیل گزارش شده است.

بنابر اعلام بی ان ان، این شرایط آب و هوایی شدید یادآور تأثیرات بالقوه تغییرات آب و هوایی است. افزایش فراوانی و شدت رویدادهای شدید آب و هوایی از جمله بارندگی شدید و سیل، پیامد مستقیم گرمایش جهانی است. این امر نیاز فوری به اقداماتی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و سازگاری با آب و هوای به سرعت در حال تغییر را برجسته می‌کند.

 

ارسال نظر