شناسه خبر : 21683

تعرفه پارکینگ‌های شهرداری تهران ۲۵ درصد افزایش یافت

تعرفه پارکینگ‌های شهرداری تهران 25 درصد افزایش یافت

افزایش ۲۵ درصدی تعرفه پارکینگ‌های شهرداری تهران برای سال آینده در صحن شورای شهر تصویب شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در صحن امروز شورای شهر در جریان بررسی لایحه تعیین نرخ ورودیه و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ‌های عمومی شهرداری اظهارداشت: نرخ پارکینگ‌ها باید همسان باشد و قانونی اجرا شود، همچنین علاوه بر اتحادیه، نرخ باید در شورای اسلامی شهر تهران نیز تایید شود که این موضوع بسیار ضرورت دارد.

وی افزود: در آغاز سال آینده اتحادیه‌ها دعوت شوند و نرخ ها توسط شورای شهر تعیین و اعلام کند و اتحادیه ملزم به اجراست شهرداری برای پارکینگ ها یارانه می دهد و هزینه های شهرداری بیشتر از درآمدهای آن است.

همچنین سید جعفر تشکر هاشمی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در این زمینه گفت: نرخ پارکینگ های عمومی شهرداری تهران برابر تعرفه های مصوب شورا است و پارکینگ های عمومی شخصی نیز توسط اتحادیه نرخ گذاری می شوند و دوگانگی در نرخ گذاری وجود دارد.

وی گفت: نرخ پارکینگ‌های شهرداری پایین‌تر از پارکینگ‌های شخصی است.

در ادامه سید مجتب شفیعی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه حداقل افزایش ۲۵ درصدی برای تعرفه پارکینگ‌ها پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: بهتر می شد اگر می‌توانستیم هزینه استفاده از خودروهای شخصی را نسبت به خودروهای عمومی افزایش دهیم.

سرانجام این لایحه با رای مثبت شورای شهری ها به تصویب رسید.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای