شناسه خبر : 22453

کاهش جمعیت در ژاپن رکورد زد

کاهش جمعیت در ژاپن رکورد زد

براساس داده های منتشر شده، جمعیت ژاپن در سال گذشته ۶۴۴ هزار نفر کاهش یافت و به ۱۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسید که بزرگترین کاهش جمعیت در این کشور است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا بر اساس گزارش رسانه کیودو نیوز، وزارت کشور و ارتباطات ژاپن جمعه شب اعلام کرد که جمعیت این کشور تا اول اکتبر (9 مهر) به 125 میلیون و 502 هزار نفر رسیده است که نسبت به سال گذشته کاهش 644 هزار نفری را داشته است.

کاهش جمعیت ژاپن در سال گذشته بزرگترین نرخ کاهش جمعیت در این کشور از سال 1950 است که داده های قابل مقایسه در دسترس قرار داشتند.

در پی کنترل های مرزی سختگیرانه ای که برای کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونای در ژاپن اعمال شد، تعداد اتباع خارجی مقیم در این کشور نیز با 25 هزار نفر کاهش به دو میلیون و 722 هزار نفر رسید.

داده های منتشر شده همچنین حاکی از آن است که جمعیت اتباع ژاپنی در مجموع به 122 میلیون و 780 هزار نفر رسیده است که نسبت به سال قبل 618 هزار نفر کاهش داشته است.

کاهش بزرگترین نرخ جمعیت در ژاپن در حالی به ثبت می رسد که در سال 2021 در این کشور 831 هزار نفر متولد و یک میلیون و 440 هزار نفر جان خود را از دست دادند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای