شناسه خبر : 21855

سالمندان با چرت های منظم در معرض ابتلا به الزایمر هستند

سالمندان با چرت های منظم در معرض ابتلا به الزایمر هستند

محققان هشدار می‌دهند، چرت‌های منظم در طول روز می‌تواند یک علامت هشداردهنده بسیار جدی از زوال عقل باشد، زوال عقل یکی از علل اصلی مرگ و میر در انگلیس است.

به گزارش چابک آنلاین، طبق یک مطالعه، سالمندانی که به طور منظم چرت می‌زنند، ۴۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به آلزایمر هستند. دانشمندان آمریکایی عادات چرت زدن ۱۴۰۰ سالمند را تا ۱۴ سال بررسی کردند؛ یافته‌ها نشان داد کسانی که به طور منظم و بیش از یک ساعت در حالت نشسته چرت می‌زدند بیشتر در معرض خطر بودند.

نتایج این پژوهش که توسط محققان دانشگاه هاروارد و دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو صورت گرفته نشان داد، سالمندانی که یک بار در روز چرت می‌زنند، به میزان قابل توجهی بیش از دیگران در معرض ابتلا به آلزایمر - شایع ترین نوع زوال عقل هستند.

یو لنگ، نویسنده اصلی این مقاله گفت: شواهد کافی برای اثبات اینکه چرت زدن می‌تواند مغز را پیر کند وجود ندارد، اما چرت زدن بیش از حد در طول روز ممکن است سیگنالی از روند پیری سریع یا روند پیری شناختی باشد.

زوال عقل یکی از علل اصلی مرگ و میر در انگلیس است، به طوری که موسسات خیریه تخمین می‌زنند که حدود ۹۰۰ هزارنفر در انگلیس و ۵ میلیون نفر در ایالات متحده با آن زندگی می‌کنند.

در حالی که هنوز هیچ درمانی وجود ندارد، داروها می‌توانند پیشرفت آن را کاهش دهند. اما زمانی که زودهنگام تشخیص داده شوند بسیار موثر هستند و تشخیص علائم احتمالی بسیار مهم است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای