شناسه خبر : 21265

خلا قانونی مانع از یکسان شدن عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی با کارگران شد

خلا قانونی مانع از یکسان شدن عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی با کارگران شد

رئیس کانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی گفت: خلا قانونی در سازمان تامین اجتماعی سبب شده تا حقوق و عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی همانند کارگران و سایر بازنشستگان نباشد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی دهقان کیا، گفت: یکی از ۶ لایحه‌ای که دولت قبلی به مجلس ارائه داده بود و پس گرفته شده لایحه متناسب سازی کانون بازنشستگان تامین اجتماعی است، این لایحه یک توافقنامه‌ای بین کانون بازنشستگان با سازمان برنامه و بودجه دولت قبلی بود که در یکی از ۵ بند آن توضیح داده شده که چگونه می‌توان این متناسب سازی دائمی شود، اما مشکل اصلی این توافقنامه این است که دولت باید از محل بدهی هایش به بازنشسته‌های تامین اجتماعی مبلغ متناسب سازی را پرداخت کند.

به گفته‌ی دهقان کیا پرداخت متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی منابع میخواهد و این منابع باید از محل بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی که پرداخت می‌کند تامین بشود، بعضی از گروه‌ها که می‌گویند دولت باید هنگامی که متناسب سازی را برای بازنشستگان کشوری و لشگری از محل بودجه عمومی انجام می‌دهد نیز از همان محل بودجه عمومی برای بازنشستگان تامین اجتماعی صورت بگیرد.

دهقان کیا گفت: امسال و سال گذشته سازمان تامین اجتماعی رقمی در حدود ۵۰ و خرده‌ای هزار میلیارد تومان بابت متناسب سازی پرداخت کرده است و ممکن است سال آینده این رقم به ۷۸ هزارمیلیارد تومان برسد، چون برای متناسب سازی قانونی تعریف نشده بنابراین اگر در حال حاضر بخواهیم آن ۷۸ هزار میلیارد تومان را ارائه دهیم بر اساس توافقنامه بایستی دولت بدهی اش را به سازمان تامین اجتماعی دهد و از آن بدهی متناسب سازی انجام شود.

  • رامین

    از کدام قانون حرف می‌زنید در چندین سال است که تورم بالای پنجاه درصد است وشما پانزده درصد افزایش حقوق میکنید حق اولاد در عیدی پرداخت نمی‌کنید

ارسال نظر

خدمات بیمه ای