شناسه خبر : 30067

انتشار صورت‌های مالی ۲۰۷ شرکت دولتی در هفته آینده

انتشار صورت‌های مالی 207 شرکت دولتی در هفته آینده

مدیرکل دفتر امور شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد گفت: علاوه بر ۳۹۶ شرکت دولتی غیر بورسی که در مهرماه صورت‌های مالی آنها منتشر شد، قرار است هفته آینده صورت‌های مالی ۲۰۷ شرکت دولتی دیگر که به تازگی شناسایی شده‌اند، نیز منتشر شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از شادا، محمد عنبری، مدیرکل دفتر امور شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی در گفت و گو با شادا اعلام کرد: طبق جز یک بند م تبصره دو قانون بودجه ۱۴۰۱ وزارت اقتصاد موظف است که سالانه به صورت عمومی و در سامانه کدال صورت‌های مالی شرکت های مشمول این بند را منتشر کند.

طبق این بند قانونی وزارت امور اقتصادی و دارایی با همه افراد حقوقی که مشمول این بند بودند از فروردین ماه به طور مکرر نامه نگاری کرده تا صورت‌های مالی را دریافت کند و این روند ادامه دارد.وی گفت: علاوه بر 396 شرکتی که در مهرماه صورت های مالی آنها منتشر شد، قرار است هفته آینده صورت های مالی 207 شرکت دیگر که به تازگی شناسایی شده‌اند، نیز منتشر شود.

این مقام مسئول در وزارت اقتصاد در خصوص جزئیات این خبر بیان کرد: از این 207 شرکت، 31 مورد مربوط به شرکت های دولتی، یک مورد مربوط یک منطقه آزاد و دو صورت مالی برای شرکت های زیرمجموعه مناطق آزاد است.

وی اضافه کرد: همچنین 120 شرکت زیر مجموعه بانک ها، 6 زیر مجموعه تامین اجتماعی، 7 زیرمجموعه بازنشستگی کشوری، 8 فدراسیون، 16 مورد مربوط به سایر شرکت های زیرمجموعه نهادهای عمومی غیر دولتی و 16 شرکت تحت نظارت دولت است که در مجموع 207 شرکت را شامل می‌شود.

مدیرکل دفتر امور شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد افزود: بعد از بارگذاری در هفته آینده با 396 موردی که قبلا منتشر شده بود، در مجموع صورت های مالی 603 شرکت در دسترس مردم قرار می‌گیرد.عنبری همچنین تأکید کرد: ما در ابتدای سال قول انتشار صورت‌های مالی 500 شرکت را به مردم داده بودیم که این مساله محقق شده است.

همچنین پیش از این وزیر اقتصاد قول انتشار صورت مالی 600 شرکت را در بهمن ماه داده بود که در دی ماه یعنی یک ماه زودتر این صورت ها در دسترس قرار می‌گیرد.

مدیرکل دفتر امور شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد در پایان اظهار کرد: با پیگیری ها و مکاتباتی که با دستگاه های دولتی و مجموعه شرکت ها و وزارتخانه های مختلف داریم، امیدواریم، تعداد انتشار صورت های مالی شرکت ها تا انتهای سال به عدد 1000 برسد.

هم اکنون، مجموعه شرکت های شناسایی شده به 1086 شرکت رسیده که از این میزان 243 شرکت بورسی هستند که صورت مالی 396 شرکت را در 20 مهرماه منتشر و 207 شرکت را نیز هفته آینده منتشر می کنیم.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای