شناسه خبر : 48013

نظارت بر تراکنش‌های بانکی تقویت می‌شود

نظارت بر تراکنش‌های بانکی تقویت می‌شود

معاون فناوری‌های نوین بانک‌مرکزی گفت: با هماهنگی وزارت صمت و سازمان امور مالیاتی زمینه برای استفاده از فاکتور‌های فروش و صورت حساب‌های الکترونیک در گزینه «بابت» فراهم خواهد شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک‌مرکزی گفت:  بانک‌مرکزی به منظور شفاف سازی تراکنش‌های بانکی و مبارزه با پولشویی، علاوه بر شناسایی و نظارت بر مبداء و مقصد تراکنش‌ها، موضوع تراکنش‌های بانکی و گزینه «بابت» در نقل و انتقالات بانکی را مورد توجه قرار داده است.

این مقام مسئول بیان کرد:  نظارت بر مبدأ، مقصد و موضوع نقل و انتقالات بانکی از مصادیق حکمرانی ریال است و در همین راستا محدودیت‌هایی برای افرادی که به طرز مشکوکی از گزینه «بابت قرض و تأدیه دیون» در نقل و انتقالات بانکی خود استفاده می‌کند در نظر گرفته شده است و اکنون افراد تا سقف مشخصی امکان استفاده از این گزینه را دارند.

او افزود: با هماهنگی وزارت صمت و سازمان امور مالیاتی زمینه برای استفاده از فاکتور‌های فروش و صورت حساب‌های الکترونیک در گزینه «بابت» فراهم خواهد شد.  به این ترتیب کسبه و فعالین اقتصادی مجبور به ارائه فاکتور‌های خود به صورت فیزیکی و دستی به بانک‌ها نخواهند بود و هم اکنون قابلیت استعلام فاکتور‌های فروش از داخل شعب بانک‌ها وجود دارد.

ارسال نظر