شناسه خبر : 40712

سهام سازمان تأمین اجتماعی در بانک رفاه واگذار می‌شود

سهام  سازمان تأمین اجتماعی در بانک رفاه  واگذار می‌شود

مدیر عامل بانک رفاه کارگران گفت: مصوبات هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی برای واگذاری سهام مازاد تأمین اجتماعی اخذ شده، این روند قیمت گذاری حدود ۶ ماه به طول می‌انجامد سپس مراحل واگذاری آغاز خواهد شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل ازخبرگزاری صدا وسیما، براساس سیاست‌های کلی اصل ۴۴ بانک رفاه فقط ۳۳ درصد مجاز به سهامداری در بانک رفاه کارگران است؛ اما طبق بررسی‌های صورت گرفته، ۶۶ درصد سهام این سازمان مازاد شناسایی شده و براساس مصوبه اسفند ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی قرار بود این سهام مازاد تا آذر ۱۴۰۱ واگذار شود؛ اما این اتفاق هنوز نیفتاده است.

للـه گانی، مدیر عامل بانک رفاه کارگران در این رابطه توضیح داد: مصوبات هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی در این زمینه اخذ شده و انتخاب شرکت تأمین سرمایه برای ارزش گذاری سهام، با همکاری این سازمان در حال انجام است؛ این روند قیمت گذاری حدود ۶ ماه به طول می‌انجامد سپس مراحل واگذاری آغاز خواهد شد.

طبق مصوبات این واگذاری باید با رعایت شرایط زیر انجام شود؛

الف- ظرف سه‌سال از تاریخ لازم‌الاجراءشدن این تبصره نسبت به تأمین شرایط پذیرش در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس و تعیین تکلیف دیون سازمان به بانک رفاه کارگران و واگذاری ۳۳% سهام خود در آن بانک اقدام نماید.

ب- ۳۴% باقیمانده سهام سازمان مذکور در بانک رفاه کارگران حداکثر تا پایان سال چهارم از تاریخ لازم‌الاجراءشدن این تبصره واگذار شود.

ج- آخرین صورت‌های مالی سالانه تلفیقی حسابرسی‌شده سازمان تأمین‌اجتماعی تا شش‌ماه پس از لازم‌الاجراءشدن این تبصره و برای سال‌های بعد تا پایان شهریور سال بعد انتشار عمومی یابد.

د- سقف رشد مانده بدهی سالانه سازمان تأمین‌اجتماعی با تعریف مالک واحد موضوع تبصره (۱) این ماده به بانک رفاه کارگران در سطح حداکثر ۱۰% علاوه بر رعایت سایر مقررات بانک مرکزی تعیین شود.

 

ارسال نظر