شناسه خبر : 25578

تحقق ۱۵۷ درصدی مالیات بخش درآمد املاک اجاری

تحقق ۱۵۷ درصدی مالیات بخش درآمد املاک اجاری

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از تحقق ۱۵۷ درصدی مالیات بخش درآمد املاک اجاری نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از میزان،  بنابر اعلام رسانه مالیاتی ایران، داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه مالیات ابرازی صاحبان درآمد املاک اجاری بابت عملکرد سال ۱۴۰۰، حدود ۱۵۷ درصد تحقق نسبت به سال گذشته داشته است، گفت: مجموع مالیات ابرازی صاحبان درآمد املاک اجاری در تیرماه امسال، رقمی معادل ۱۳ هزار و ۸۲۴ میلیارد ریال بوده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تعداد اظهارنامه ارایه شده از سوی صاحبان درآمد املاک اجاری در تیرماه امسال ( بابت عملکرد سال ۱۴۰۰ ) حدود ۴۳۱ هزار اظهارنامه بوده که به صورت الکترونیکی به سازمان ارسال شده و  مربوط به ۸۸۵ هزار ملک در سراسر کشور بوده است.

منظور تصریح کرد: در سال گذشته بابت عملکرد سال ۱۳۹۹، رقمی معادل ۸ هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال مالیات از بابت درآمد املاک اجاری وصول شده بود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص طرح ها و برنامه های این سازمان بر کنترل سوداگری در بخش مسکن نیز گفت: نظام مالیاتی در تلاش است تا با اجرای دو پایه مالیاتی در سال جاری، شامل مالیات بر خانه‌های خالی و مالیات بر واحدهای مسکونی گران قیمت، تا حد امکان از سوداگری در بازار مسکن کاسته و ثبات و وضعیت پایدار را برای حوزه مسکن به ارمغان بیاورد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای