شناسه خبر : 23849

ثبت چک در ۷۰ درصد خودپرداز‌های بانک‌ها اجرایی شد

ثبت چک در ۷۰ درصد خودپرداز‌های بانک‌ها اجرایی شد

سخنگوی اجرایی قانون صدور چک از فراهم شدن امکان ثبت چک در ۷۰ درصد خودپردازهای بانکها خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، آمنه نادعلی زاده، با بیان اینکه براساس آمارها بالغ بر ۴۱ هزار خودپرداز و کیوسک بانکی در کشور از شبکه۶۱ هزار خودپرداز ممجهز به سامانه صیاد شده اند، گفت: به عبارت دیگر حدود ۷۰ درصد خودپردازها در کشور خدمات سامانه صیاد را به مشتریان ارائه می دهند.

به گفته وی از اواخر آذرماه ۱۴۰۰ تاکنون از بین ۲۸ بانک دولتی و خصوصی فقط ۲۰ بانک خدمت ثبت، تائید، انتقال و استعلام چک را در خودپردازهای خود ایجاد کرده اند.

سخنگوی اجرایی قانون صدور چک افزود: بانک هایی که این خدمات را در درگاه خودپرداز خودشان تجهیز کرده اند بانک های بزرگ و رتبه اولی در صدور دسته چک محسوب می شوند.
وی ادامه داد: این بانک ها دارای تعداد قابل توجهی دستگاه خودپرداز هستند و پراکندگی خودپردازهایشان در کشور در وضعیت قابل قبولی است.
به گفته این مقام مسئول سایر بانک هایی که باقیمانده اند و هنوز خودپردازهایشان را به ارائه این خدمات تجهیز نکرده اند به لحاظ تعداد خودپردازها، پراکندگی خودپردازها و همچنین صدور دسته چک در مقایسه با بانک هایی که خودپردازهایشان را به این خدمات تجهیز کرده اند در رتبه پائین تری قرار دارند.
وی خاطرنشان کرد: بنابراین با پوشش ۷۰ درصدی خودپردازها طیف وسیعی از مشتریان امکان دسترسی به سامانه صیاد را از درگاه خودپردازها دارند.
نادعلی زاده گفت: درحال حاضر خدمات سامانه صیاد از طریق اینترنت بانک، همراه بانک، برنامک های موبایلی شعب، بستر پیامکی، خودپرداز و کیوسک های بانکی ارائه می شود.
وی با بیان اینکه بیشترین آمار ثبت صدور چک از درگاههای الکترونیکی بانک ها که همان اینترنت بانک ها و همراه بانک ها است رقم می خورد، گفت: در مقام دوم هم برنامک های موبایلی هستند که بیشترمورد توجه متعاملین چک قرار گرفته اند.
ارسال نظر

خدمات بیمه ای