شناسه خبر : 50360

دادوستد ۴۳۲ هزار میلیارد تومانی فرابورس در یک هفته

 دادوستد ۴۳۲ هزار میلیارد تومانی فرابورس در یک هفته

دادوستد بیش از ۳۳ میلیارد برگه انواع دارایی مالی به ارزش ۴۳۲ هزار میلیارد تومان در هفته گذشته در بازارهای فرابورس به ثبت رسید.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، در جریان معاملات فرابورس ایران در هفته‌ای که گذشت، طی ۴ روز کاری بیش از ۳۳ میلیارد برگه دارایی مالی به ارزشی بالغ‌بر ۴۳۲ هزار میلیارد تومان در ۷۰۸ هزار نوبت معاملاتی دادوستد شد. حجم معاملات هفته گذشته ۵ درصد رشد داشت و ارزش معاملات نوسان خاصی را تجربه نکرد.

بررسی ارزش معاملات به تفکیک بازارها نشان می‌دهد در این مدت بیش از یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان معاملات در بازار اول و یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان دادوستد در بازار دوم فرابورس ثبت شده است.

همچنین بازار نوآفرین شاهد دادوستدهایی به ارزش نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان بوده است. ارزش معاملات بازار توافقی نیز بیش از ۱۵ میلیارد تومان بود که رشدی ۱۵ درصدی داشت.

این گزارش می‌افراید: طی هفته گذشته بیش از ۴۲۴ هزار میلیارد تومان اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی دادوستد شد.

گفتنی است در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۱ اردیبهشت‌ماه بیش از ۴ هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان ارزش معاملات خرد بازار سهام و اختیار سهام بود که ۴۷ درصد آن متعلق به ۵ گروه بود.

به این ترتیب که ۵ گروه انبوه‌سازی، رایانه، محصولات غذایی، محصولات شیمیایی و خودرو در مجموع نزدیک به نیمی از ارزش معاملات خرد را به خود اختصاص دادند.

در پایان معاملات هفته گذشته، شاخص کل در سطح ۲۴ هزار و ۸۱۹ واحد با افت ۱.۵ درصدی کار خود را به پایان رساند.

ارسال نظر