شناسه خبر : 51315

آغاز برداشت گندم در استان تهران

آغاز برداشت گندم در استان تهران

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به آغاز فصل برداشت گندم از مزارع این استان، گفت: تاکنون ۱۲۰ تن گندم از گندم‌زارهای استان برداشت شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، «محمودرضا آجودانی» اظهار داشت: مراکز خرید آماده دریافت گندم تولیدی گندم‌کاران هستند و برنامه‌ریزی‌ها و پیش‌بینی‌های لازم در این زمینه انجام گرفته است.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه فصل برداشت و خرید گندم و دانه‌های روغنی استان تهران از اوایل خرداد ماه آغاز و تا اواخر مرداد ماه ادامه دارد، افزود: این عملیات با استفاده از چندین دستگاه کمباین از شهرستان های جنوب شرق استان از امروز آغاز شده و همچنان در حال انجام است.

آجودانی تصریح‌کرد: اکنون ۱۱ مرکز اعم از مراکز خرید دولتی، سیلوی تهران و سیلوهای شهرستان‌های مجاور آماده تحویل گندم مازاد بر نیاز کشاورزان است و هیچ‌گونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

وی، سطح کشت گندم استان تهران را بیش از ۴۷ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: بیشترین سطح گندم استان تهران مربوط به شهرستان‌های ری و ورامین است.

این مسئول اظهار داشت: با توجه به شرایط جوی مطلوب، بارش مناسب، رعایت مسائل ترویجی، مبارزه به موقع با علف‌های هرز و سن غلات، پیش‌بینی می‌شود میزان عملکرد برداشت گندم در سطح امسال افزایش قابل قبولی داشته باشد.

بر اساس مصوبه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی، هر کیلوگرم گندم معمولی نان ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و گندم دوروم ۱۸ هزار تومان خریداری می شود.

ارسال نظر