شناسه خبر : 51204

ارزآوری ۴۰ میلیون دلاری صادرات تخم مرغ

ارزآوری ۴۰ میلیون دلاری صادرات تخم مرغ

رئیس اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر آمار از ابتدای سال ۳۸ هزار تن تخم مرغ با ارزآوری بالغ بر ۴۰ میلیون دلار به بازار‌های هدف صادر شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، حمیدرضا کاشانی، رئیس اتحادیه مرغداران میهن، گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۹ تا ۵۰ هزار تومان است که این امر نشان می‌دهد که خرید حمایتی منجر به ایجاد تعادل در بازار شده است.

به گفته او، بنابر آمار تاکنون ۱۳۰۰ تن تخم مرغ با نرخ حمایتی ۵۲ هزار تومان از مرغداران خریداری شده است و تا پایان تیرماه هیچ محدودیتی برای خرید وجود ندارد.

کاشانی ادامه داد: خرید حمایتی توسط اتحادیه به منظور جلوگیری از زیان مرغداران، ایجاد تعادل قیمت و حفظ گله‌ها در حال انجام است و پشتیبانی امور دام به امر خرید تخم مرغ مازاد از مرغداران ورود نکرده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران با بیان اینکه در اردیبهشت ۱۰۵ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید شد، افزود: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ خرداد به ۱۰۷ تا ۱۰۸ هزار تن برسد.

او درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ گفت: بنابر آمار از ابتدای سال ۳۸ هزار تن تخم مرغ به بازار‌های هدف صادر شده که این میزان ۴۰ میلیون دلار برای کشور ارزآوری در برداشته است.

کاشانی گفت: نخستین محموله تخم مرغ حاوی یک تریلی ۲۵ تنی به روسیه صادر شده و بدلیل تعطیلی روسیه رایزن اقتصادی و تجار در حال پیگیری و منتظر جواب نهایی طرف‌های روسی هستند، هرچند تمام شاخص‌های روسیه را انجام دادیم و همواره آمادگی داریم که در صورت جواب طرف‌های روسی تا پایان سال ۲۰ هزار تن صادرات داشته باشیم.

ارسال نظر