شناسه خبر : 51767

نرخ بیکاری فارغ التحصیلان چند درصد است؟

نرخ بیکاری فارغ التحصیلان چند درصد است؟

معاون وزارت کار گفت: آمار بیکاری فارغ التحصیلان در دولت سیزدهم کاهشی بوده و به کمترین میزان خود یعنی ۱۱.۸ درصد رسیده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمود کریمی بیرانوند معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال هدف گذاری شده که ۲۵ درصد از سهم اشتغال ایجادی دولت که یک میلیون شغل است به فارغ التحصیلان اختصاص پیدا کند.

وی افزود: این اتفاق برای اولین بار رخ می‌دهد که تقسیم بندی استانی، دستگاهی و شهری هم در سطح کشور انجام شده و در شورای‌های استانی اشتغال این تقسیم بندی صورت گرفته است و به زودی گزارش این موضوع را به مردم خواهیم داد.

کریمی بیرانوند گفت: امسال شعار محوری در حوزه ایجاد اشتغال در بازار کار مربوط به حوزه فارغ التحصیلان است و در این خصوص ظرفیت‌های قانونی و مصوبات خوبی دیده است.

معاون وزیر کار گفت: به زودی یک بسته ۳۰ پیشنهادی به استان‌ها توسط وزیر کار ابلاغ خواهد شد که از این پیشنهادات برای رفع مسئله بیکاری فارغ التحصیلان استفاده کنند.

کریمی بیرانوند گفت: آمار بیکاری فارغ التحصیلان در دولت سیزدهم کاهشی بوده و به کمترین میزان خود یعنی ۱۱.۸ درصد رسیده است یعنی فاصله نرخ بیکاری فارغ التحصیلان با میانگین نرخ بیکاری کل حدود ۳.۵ درصد است در حالی که در گذشته این فاصله ۶ تا ۷ درصد بوده است.

وی اظهار کرد: برای همین این هدف گذاری انجام شده تا انرژی دولت، دستگاه‌های حاکمیتی، سیاستگذاری و تامین مالی را برای اینکه بتوانیم یکبار به صورت جدی این مسئله را کمتر کنیم.

 

ارسال نظر