شناسه خبر : 40384

۹۵۰ میلیارد تومان از مطالبات کلزاکاران پرداخت نشده است

۹۵۰ میلیارد تومان از مطالبات کلزاکاران پرداخت نشده است

عضو شورای هماهنگی تشکل‌های بخش کشاورزی گفت: براساس آخرین آمار و پیگیری‌های صورت گرفته ۹۵۰ میلیارد تومان از مطالبات کلزاکاران پرداخت نشده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عطاء‌الله هاشمی عضو شورای هماهنگی تشکل‌های بخش کشاورزی گفت: براساس آمار ۹۵۰ میلیارد تومان از مطالبات کلزاکاران باقی مانده که این امر منجر به نارضایتی شدید کشاورزان شده است.

به گفته او، با توجه به نیاز نقدینگی کشاورزان در آغاز سال زراعی به منظور کشت پاییزه پیگیر پرداخت هرچه سریع‌تر مطالبات کلزاکاران هستیم.

هاشمی ادامه داد: با توجه به سیاست برنامه هفتم و وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر خودکفایی و خوداتکایی محصولات اساسی انتظار می‌رود که زیرساخت‌های لازم فراهم شود تا کشاورزان اقدام به کشت این محصولات استراتژیک کنند.

عضو شورای هماهنگی تشکل‌های بخش کشاورزی افزود: با توجه به پتانسیل بخش کشاورزی، امکان خوداتکایی دانه‌های روغنی به شرط ایجاد زیرساخت‌ها و حمایت‌های لازم از تولید شدنی است.

او گفت: با توجه به اهمیت تسریع در اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی در تولید انتظار می‌رود که وزیر جهاد هرچه سریع‌تر نرخ خرید تضمینی محصولات را اعلام کند.

 

ارسال نظر