شناسه خبر : 40367

قیمت نفت برنت ۸۴ دلار و ۸۸ سنت شد

قیمت نفت برنت ۸۴ دلار و ۸۸ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۰ سنت معادل ۰.۳۵ درصد کاهش به ۸۴ دلار و ۸۸ سنت رسید.

به گزارش چابک آنلاین، نگرانی در مورد کاهش تقاضا در چین قیمت نفت را در روز سه‌شنبه پایین آورده است. تمرکز سرمایه‌گذاران بر اطلاعات تجاری این کشور به عنوان دومین مصرف کننده بزرگ نفت در دنیاست که قرار است امروز منتشر شود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 30 سنت معادل 0.35 درصد کاهش به 84 دلار و 88 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 26 سنت معادل 0.32 درصد کاهش 80 دلار و 56 سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی حدود 30 سنت در هر بشکه در روز گذشته به دنبال انتشار گزارشی مبنی بر تمدید کاهش تولید داوطلبانه عربستان و روسیه تا پایان سال جاری میلادی، افزایش قیمت داشتند. 

اما در حال حاضر تمام توجه معطوف به بخش تقاضا مخصوصاً از سوی چین شده است.

آمار واردات و صادرات چین در ماه اکتبر امروز منتشر خواهد شد و اطلاعات مربوط به تورم قیمت مصرف کننده در روز پنجشنبه اعلام می‌شود.
تحلیلگران عقیده دارند درگیری در خاورمیانه همچنان می‌تواند روند قیمت نفت را تغییر دهد.

بنجامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد احتمالاً درگیری‌ها به طور موقت برای ورود کمک و خروج گروگان‌ها متوقف شود، اما تمام درخواست‌ها برای آتش بس کلی را علی رغم فشار بین‌المللی رد کرد.

عربستان در روز یکشنبه اعلام کرد کاهش تولید داوطلبانه یک میلیون بشکه‌ای خود را تا پایان 2023 ادامه می‌دهد. بدین ترتیب تولید این کشور در ماه دسامبر به حدود 9 میلیون بشکه در روز می‌رسد.

مسکو هم به دنبال بیانیه عربستان اعلام کرد کاهش تولید 300 هزار بشکه‌ای خود را در ماه دسامبر ادامه می‌دهد که صادرات نفت خام و محصولات نفتی این کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

از طرف دیگر، شرکت نفت دولتی ونزوئلا در حال مذاکره با شرکت‌های داخلی و خارجی میادین نفتی برای اجاره تجهیزات و خدمات جهت احیای تولید نفت خود است.

ارسال نظر