شناسه خبر : 28460

بازار رقابتی بورس کالا، جان دوباره به سیمانی‌ها داد

بازار رقابتی بورس کالا، جان دوباره به سیمانی‌ها داد

معاون مالی و اقتصادی سیمان هرمزگان گفت: بخش بزرگی از بهبود شرایط شرکت‌های سیمانی به استفاده از ظرفیت‌های بازار رقابتی بورس کالا مرتبط می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، حسن هراتی گفت: یکی از دلایل مهمی که رشد حاشیه سود سیمان هرمزگان را به همراه داشت، ورود به بازار رقابتی بورس کالا بود تا بازار، نرخ محصولات سیمانی را تعیین کند.

هراتی افزود: علی‌رغم اینکه به فصل سرد سال وارد شدیم، اما تقاضای سیمان در جنوب کشور مطلوب است و روند فروش به شیوه‌ای مطلوب جریان دارد.

این فعال بازار سیمان کشور در پاسخ به این پرسش که آیا با حذف دخالت‌های دولتی در روند فروش و عملکرد شرکت‌ها، شرایط صنعت سیمان بهتر از گذشته خواهد شد؟ گفت: اگر براساس وعده مسئولان دولتی، دخالت‌های بی‌مورد در روند قیمت، فروش و عملکرد شرکت‌ها که بعضا از سوی نهاد‌های نظارتی انجام می‌شود، کنار رود بدون شک نه تنها صنعت سیمان بلکه کل اقتصاد کشور به جریان می‌افتد و در مسیر رشد قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: ورود به بورس کالا یک گام بزرگ در حمایت از تولید و صنعت سیمان بود که با توجه به شفافیت بازار سرمایه، دیگر نباید محدودیتی از سوی نهاد‌های بیرونی بازار سرمایه به شرکت‌ها تحمیل شود تا علاوه بر شفافیت، واقعیت نیز در روند فروش شرکت‌ها و سودآوری آن‌ها حکمفرما شود.

معاون مالی و اقتصادی سیمان هرمزگان در پایان در خصوص روند بازار سهام نیز گفت: بازار سهام با توجه به شرایط دو سال اخیر و ریسک‌های سیستماتیک و بی‌اعتمادی سرمایه‌گذاران، امروز در نقطه‌ای قرار گرفته است که محکوم به رشد است و تنها باید اعتماد سهامداران به بازار سهام برگردد تا شاهد تعادل بازار و بهبود روند‌ها باشیم.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای