شناسه خبر : 27303

احتمال کاهش یک میلیون بشکه‌ای تولید اوپک پلاس

احتمال کاهش یک میلیون بشکه‌ای تولید اوپک پلاس

بهای معاملات آتی نفت برنت پس از افت ۰.۶ درصدی در پایان روز جمعه، ۲.۵۱ دلار یا ۳ درصد افزایش یافت و به ۸۷.۶۵ دلار در هر بشکه رسید.

 به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایلنا،  قیمت نفت در معاملات امروز آسیا بیش از 3 درصد افزایش یافت، در حالی که ائتلاف "اوپک پلاس" در تلاش برای حمایت از بازار، کاهش تولید به یک میلیون بشکه در روز را در نظر دارد که بزرگترین کاهش از زمان همه گیری کروناست.

بهای معاملات آتی نفت برنت پس از افت 0.6 درصدی در پایان روز جمعه، 2.51 دلار یا 3 درصد افزایش یافت و به 87.65 دلار در هر بشکه رسید.

 نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز پس از کاهش 2.1 درصدی، با 3 درصد یا 2.39 دلار افزایش به 81.88 دلار در هر بشکه رسید.

قیمت نفت از ژوئن گذشته به مدت چهار ماه متوالی کاهش یافته است، پس از قرنطینه چین به دلیل "کووید-19"، بزرگترین مصرف‌کننده انرژی، به تقاضا آسیب خورد، در حالی که نرخ‌های بهره بالا و افزایش دلار آمریکا بر بازارهای مالی جهانی تأثیر گذاشت.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت «اوپک» و متحدانش موسوم به اوپک پلاس در حال بررسی کاهش تولید بین ۰.۵ تا یک میلیون بشکه در روز قبل از نشست چهارشنبه هستند. به گفته منابع "اوپک پلاس" به رویترز، این برای تصمیم حمایت از قیمت‌ها است.

این دومین کاهش ماهانه متوالی اوپک پلاس پس از کاهش تولید 100 هزار بشکه ای در روز در ماه گذشته خواهد بود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای