شناسه خبر : 26777

انعقاد قرارداد ساخت ۱۴۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر

انعقاد قرارداد ساخت ۱۴۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: در مرحله عقد قرارداد برای احداث ۱۴۰۰ مگاوات انرژی تجدید پذیر در ۱۴ استان در ۶۰ ساختگاه هستیم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، محمود کمانی امروز در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی‌های تجدیدپذیر با بیان اینکه برنامه احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر تدوین شده است، اظهار کرد: مقدمات آن طی یک سال گذشته فراهم شده و مجوز احداث ۴۰۰۰ مگاوات از شورای اقتصاد دریافت کردیم و مناقصات آن برگزار شده است.

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر با بیان اینکه توافقات اولیه برای احداث ۲۰۰۰ مگاوات نیروگاه بادی در شورای اقتصاد صورت گرفته است، گفت: بخش بعدی برنامه احداث تجدیدپذیر از طریق صنایع بزرگ با مدل تهاتر با وزارت نیرو است، یعنی معادل برق تحویلی از سوی صنایع، وزارت نیرو متعهد می شود برق پایدار را حتی در شرایط پیک برای آن‌ها تامین کند.

کمانی با اشاره به اینکه در حال حاضر برای احداث ۲۰۰۰ مگاوات درخواست داده شده و ۲۰۰۰ مگاوات هم در حال بررسی است که با اخذ مجوز وارد موضوع احداث می‌شویم، گفت: مهم‌ترین دغدغه سرمایه‌گذاران تامین مالی، خرید برق از نیروگاهها است.

وی افزود: منابعی در تبصره ۱۴ پیش بینی کردیم، هر چند هنوز رقم ۲۵۰۰ میلیارد تومان بودجه ۱۴۰۰ را نتوانستیم پرداخت کنیم اما قرار شد در کمیسیون انرژی بررسی شود تا دغدغه سرمایه‌گذاران که ثبات در پرداخت مطالبات است برطرف شود. همچنین موضوع مالیات و بیمه از جمله مباحث سرمایه‌گذاران است که باید رفع مشکل شود.

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران با بیان اینکه مقدمات لازم برای احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپدیر تا یک ماه آینده به طور کامل فراهم خواهد شد، گفت:  فراهم شدن این مقدمات سبب خواهد شد کار احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپدیر وارد مرحله اجرایی شده و به سرانجام برسد.

آغاز به‌کار دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر

دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر، بهره‌وری و صرفه‌جویی انرژی صبح امروز آغاز به‌کار کرد. در این نمایشگاه که ۲۱ تا ۲۴ شهریورماه جاری از ساعت ۸ تا ۱۵ هر روز دایر خواهد بود، بازدید فعالان اقتصادی صنعت آب و برق و عموم مردم آزاد است.

بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در این نمایشگاه ۹۷ شرکت داخلی و خارجی در فضای سرپوشیده داخلی حضور دارند و بازدید کنندگان می‌توانند در مهلت تعیین شده، از این نمایشگاه بازدید کنند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای