شناسه خبر : 26660

۱۱ هزار میلیارد تومان کالا در سازمان اموال تملیکی تعیین تکلیف شد

۱۱ هزار میلیارد تومان کالا در سازمان اموال تملیکی تعیین  تکلیف شد

معاون وزیر اقتصاد و مدیر عامل سازمان اموال تملیکی گفت: وضعیت فروش در پنج ماه سال ۱۴۰۱ حدود ۱۹۸ درصد افزایش داشت.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما ، سید عبدالمجید اجتهادی در آئین بهره برداری از مجتمع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: رئیس جمهور سه مأموریت را به سازمان اموال تملیکی واگذار کرد که یکی از آنها، اصلاح ساختار سازمان اموال تملیکی و آسیب شناسی آن در مدت سه ماه بود تا ساختار جدید ایجاد شود.

 

وی افزود: اصلاح قانون و ساماندهی انبار‌ها و تعیین تکلیف کالاها، دیگر مأموریت رئیس جمهور بود که برای اجرای آن‌ها تلاش شده و امروز که اینجا هستیم با حضور وزیر اقتصاد این اتفاق مبارک در همین راستا صورت گرفته است.

 
معاون وزیر اقتصاد گفت: برای تعیین و تکلیف کالا‌ها در کوتاه‌مدت، در دولت سیزدهم خوشبختانه بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان کالا در سازمان اموال تملیکی تعیین و تکلیف شد.
 
اجتهادی تصریح کرد: در هفته‌های گذشته کالا‌هایی مشاهده و گزارش شد که بعضاً مربوط به ۲۰ سال قبل بوده و تعیین تکلیف نشده بودند و اکنون قطعاً و یقیناً می‌گوئیم کالا‌های رسوبی بیش از ۸۰ درصد تعیین تکلیف شده‌اند.
 
وی تصریح کرد: وضعیت فروش در پنج ماه سال ۱۴۰۱ حدود ۱۹۸ درصد افزایش داشت و رشد قابل توجهی از فروش در انبار‌های اموال تملیکی را داشتیم.
 
معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد: این مجموعه بزرگ امروز افتتاح شد و برای آن، حدود ۱۴ هزار متر مربع خریداری و تجهیز شده است، اگر همکاری و تعامل سازنده‌ای بین قوه مجریه و قضائیه اتفاق نمی‌افتاد تعیین تکلیف به نتیجه نمی‌رسید.
 
وی با بیان اینکه اکنون کالای رسوبی در انبار‌ها نداریم، افزود: عمده کالا‌ها مربوط به نیمه دوم سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ است و تعداد کالا‌های مربوط به سال‌های گذشته برای رسیدگی، خیلی کم است.
ارسال نظر

خدمات بیمه ای