شناسه خبر : 25876

ذرت فرانسوی در معرض بدترین خشکسالی تاریخ

ذرت فرانسوی در معرض بدترین خشکسالی تاریخ

داده‌های دفتر مزرعه فرانس آگریمر نشان داد که شرایط کشت ذرت فرانسه هفته گذشته به شدت کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح خود در حداقل یک دهه اخیر رسید زیرا خشکسالی وخیم‌تر شد و مزارع در معرض موج گرما در بزرگ‌ترین تولیدکننده غلات اتحادیه اروپا بود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، شرکت فرانس آگریمر در گزارشی از محصولات غلات روز جمعه اعلام کرد تخمین زده می‌شود ۵۳ درصد از ذرت غلات فرانسه تا هشتم ماه آگوست در شرایط خوب یا عالی قرار داشته باشد که در مقایسه با ۶۲ درصد بازنگری شده هفته قبل کاهش یافته است. رتبه امسال در ماه گذشته حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است که شروع خوبی برای فصل رشد بود.

ذرت یکی از محصولات زراعی است که در معرض بدترین خشکسالی تاریخ فرانسه قرار گرفته است که توسط موج‌های گرمای پی در پی تشدید شده و همچنین آتش‌سوزی‌های جنگلی را دامن زده است. فرانس آگریمر گفت که یک سال پیش، ۹۱ درصد ذرت در همان هفته خوب یا عالی رتبه بندی شد.

سایر بخش‌های اروپا نیز در تابستان امسال دچار خشکسالی شدید و گرمای شدید شده‌اند که باعث شد پیش‌بینی‌کنندگان انتظارات خود را برای محصول ذرت امسال اتحادیه اروپا کاهش دهند.

محموله‌های اوکراین، بزرگ‌ترین تامین‌کننده ذرت اتحادیه اروپا، با وجود از سرگیری تجارت دریایی تحت یک توافق دیپلماتیک، همچنان به دلیل جنگ مختل شده است.

 انتظار می‌رود تابستان گرم و خشک پس از برداشت سریع‌تر از معمول برای سایر غلات، منجر به شروع زودهنگام برداشت ذرت فرانسوی در ماه آینده شود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای