شناسه خبر : 25157

پیش‌بینی کاهش تولید غلات در اروپا به‌خاطر کمبود آب و خشکی هوا

پیش‌بینی کاهش تولید غلات در اروپا به‌خاطر کمبود آب و خشکی هوا

شرکت مشاوره کشاورزی استراتژیک‌گرینزپیش‌بینی می‌کند تولید گندم و سایر غلات در اتحادیه اروپا در سال جاری میلادی به‌خاطر کمبود آب و خشکی هوا کاهش می‌یابد.

به‌گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، شرکت مشاوره کشاورزی استراتژیک‌گرینز در آخرین گزارش خود که در روز پنجشنبه منتشر شد هشدار داد تولید گندم و سایر غلات در اتحادیه اروپا در سال جاری میلادی به‌خاطر خشک بودن هوا کاهش می‌یابد.

این شرکت پیش‌بینی می‌کند تولید گندم اتحادیه اروپا در سال جاری میلادی برابر با 123.3 میلیون تن باشد، یعنی کمتر از 124.4 میلیون‌ تنی که در ماه ژوئن پیش‌بینی‌شده بود و پائین‌تر از 129.9 میلیون تن برداشت در سال گذشته میلادی.

برداشت جو در اتحادیه اروپا احتمالاً برابر با 49.6 میلیون تن خواهد بود. این رقم در سال گذشته میلادی برابر با 51.9 میلیون تن بود و در ماه گذشته 50.3 میلیون تن پیش‌بینی شد. تخمین زده می‌شود برداشت ذرت در این اتحادیه تا 65.4 میلیون تن کاهش یابد درحالی‌که در سال گذشته میلادی برابر با 69.7 میلیون تن بود.

این شرکت تحقیقاتی پیش‌بینی خود از تولید گندم و جو را در ماه گذشته میلادی به‌خاطر آب‌وهوای خشک در نیمه اول فصل رویش در بسیاری از کشورها پایین آورد.

در گزارش این شرکت آمده‌ است کمبود آب و آب‌وهوای گرم در بسیاری مناطق تولیدکننده غلات بر محصولات تاثیر خواهد گذاشت.

این پیش‌بینی ناراحت‌کننده در شرایطی صورت می‌گیرد که سراسر دنیا با بحران غلات مواجه بوده و قیمت گندم طی دو ماه گذشته به بالاترین رقم رسیده‌است. بازار جهانی غذا همین حالا هم تحت تاثیر شرایط جوی و همه‌گیری کرونا قرار دارد و جنگ اوکراین و تحریم‌های غربی علیه مسکو ضربه دیگری به آن زده‌است. روسیه و اوکراین روی‌هم‌رفته بیش‌از یک‌چهارم گندم دنیا را صادر می‌کنند. روسیه همچنین بزرگ‌ترین صادرکننده کودهای شیمیایی در دنیاست.

به‌این‌ترتیب، ترس از ناامنی غذایی و گرسنگی در دنیا افزایش‌یافته است. دیوید بیزلی، رییس برنامه غذای جهانی در سازمان ملل متحد اعلام کرد 49 میلیون نفر در 43 کشور دنیا در حال حاضر در آستانه قحطی قرار دارند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای