شناسه خبر : 24717

صندوق بازنشستگی هما رسما واگذار شد

صندوق بازنشستگی هما رسما واگذار شد

سرپرست شرکت هواپیمایی ایران‌ایر(هما) اظهار داشت: از سه ماه گذشته صندوق بازنشستگی هما به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار شد و حقوق بازنشستگان به موقع در حال پرداخت است و حقوقی که به صورت قانونی بر گردن ایران ایر است یه بازنشستگان ارایه خواهد شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایلنا، شمس‌الدین فرزادی‌پور در نشست خبری امروز با اشاره به پرواز ۶۵۵ ایران ایر به دوبی که هدف شلیک ناو امریکایی قرار گرفت، اظهار داشت : آمریکا، دشمن وامانده و بی حد و حصر ٣۴ سال قبل با شلیک مستقیم به هواپیمای ایران ایر جنایت خود را به مردم ایران یک بار دیگر نشان داد و امیدواریم بتوانیم پاسخگوی دِین خود به این شهدا باشیم .

وی با بیان اینکه امروز با انجام دو پرواز از ایستگاه‌های تهران و زاهدان پروازهای رفت حجاج به پایان می‌رسد، گفت: از ١٨ ایستگاه کشور ٣٩ هزار و ۵٣١ زائر در پروازهای رفت به علمیات حج منتقل شدند.

سرپرست شرکت هواپیمایی ایران‌ایر(هما) ادامه داد: در انجام پروازهای رفت حج کمترین تاخیر را داشتیم به غیر از دو مورد که با تاخیر ٨الی ١٠ ساعات مواجه شدیم در مابقی پروازها میزان تاخیر به صورت متوسط کمتر از ٣٠ دقیقه بوده‌است و در برخی از پروازها هم زودتر از زمان پرواز انجام شد. همچنین نقص فنی کمترین علت تاخیرهای پروازهای رفت حج بوده است.

وی با بیان اینکه پروازهای برگشت حجاج از ٢٣ تیرماه در بازه زمانی ١۶ روزه شروع می‌شود، افزود: پروازهای رفت با ۴ فروند هواپیما انجام شد که ٢ فروند دیگر به پروازهای برگشت اضافه خواهد شد.

سرپرست شرکت هواپیمایی ایران‌ایر در پاسخ به سوال درباره دلایل عربستان برای اینکه فقط ایران ایر پروازهای حج را انجام شود، گفت: دلایل عملیاتی، سیاسی و قواعد و قواعد بین المللی را مطرح کردند و البته عربستان بر این باور است که شرکت ملی ضمانت بیشتری دارد و بر این موضوع حساسیت داشت.

وی در پاسخ به سوال دیگر درباره اینکه آیا ایرلاین های مانند ماهان درخواستی برای انجام پروازهای حج داشتند، افزود : عربستان مشخص و تعیین کرد که کدام ایرلاین به کمک ایران ایر بیاید که ۵ پرواز رفت حج را هواپیمای معراج با کالساین ایران انجام شد.

فرزادی‌پور در پاسخ به سوال دیگر  درباره تعیین تکلیف صندوق ایران ایر تاکید کرد: از سه ماه گذشته صندوق بازنشستگی هما به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار شد و حقوق بازنشستگان به موقع در حال پرداخت است و حقوقی که به صورت قانونی بر گردن ایران ایر است یه بازنشستگان ارایه خواهد شد.

وی ادامه داد : معتقدم واگذاری صندوق بازنشستگی ایران ایر به نفع بازنشستگان است.

سرپرست شرکت هواپیمایی ایران‌ایر درباره زمینگیر شدن هواپیما هواپیماهای atr اظهارداشت: هواپیماهای atr با توجه به نیازهای هما ، هواپیماهای زیان‌ده محسوب می‌شوند و البته زمینگیری آنها به معنای کنار گذاشتن این هواپیماها نیست و سیاست ما این است که آی تی ار ها به چرخه عملیات وارد کنیم و در مسیرهای حداقل زیان یا سربه سر از آنها استفاده می‌کنیم.

فرزادی‌پور در پاسخ به سوال  مبنی بر اینکه بدهی ایران ایر بابت هواپیمای برجامی چقدر است، گفت: بدهی ایران ایر فقط برای هواپیماهای آی تی ار حدود ٢٧٠ میلیون دلار است و امیدواریم دولت برای پرداخت این بدهی‌ها به ایران ایر کمک کند.

وی با اشاره به امکان سوخت‌رسانی در عربستان اظهار داشت: مشکلی برای دریافت سوخت در عربستان نداریم اما از آنجایی که قیمت بلیت پروازهای حج با قیمت‌های سال ٩٨ عرضه شده و به یک سوم قیمت بوده، دریافت سوخت در عربستان نمی‌صرفد. این در حالی است که برای حمل و نقل یک زائر ۴ بار پرواز انجام می‌شود. قیمت سوخت در ایران لیتری ۶٠٠ تومان اما در عربستان ١.٧ دلار است.

فرزادی‌پور با اشاره به فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع خارجی، گفت: در حال حاضر بلیت آبادان-مشهد در عراق بین ٩٠ تا ٩۵ دلار به فروش می‌رسد در حالی شرکت هواپیمایی این مسیر را ٧٠٠ هزار تومان به فروش می‌رساند و پول این مسیرها به جیب شرکت‌های هواپیمایی نمی‌رود و نصیب دلالان می‌شود. معتقدم اگر ایرلاین‌ها به صورت مستقیم در عراق بلیت بفروشند مشکل تا حدی حل می‌شود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای