شناسه خبر : 23336

انتشار جزئیات قرارداد ۱۰۰ میلیون یورویی متروی تهران

انتشار جزئیات قرارداد ۱۰۰ میلیون یورویی متروی تهران

­مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو بااشاره به قرارداد ۱۰۰ میلیون یورویی خرید تجهیزات و قطعات مترو گفت: این قرارداد با فاینانس خارجی نهایی شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مهدی شایسته اصل در مورد سرانجام خرید قطعات و تجهیزات مورد نیاز مترو، تصریح کرد:  قرارداد ۱۰۰ میلیون یورویی با فاینانس خارجی نهایی شده و بعد از انعقاد قرارداد می‌توانیم نسبت به خرید تجهیزات و قطعات مترو که ۸۰۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد اقدام کنیم که کارن‌هایی شده است.
وی افزود:  شرکت شهر آتیه بانک شهر فهرست تجهیزات مورد نیاز ما را دریافت کرده و در حال بررسی خرید تجهیزات است.
­مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو  گفت: دقت داشته باشید که بر اساس نوع قطعه، ثبت سفارش و زمان ساخت، یک بازه زمانی برای تحویل وجود دارد که حدودا بین دو تا هشت ماه زمان لازم است.

قطار‌ها اورهال شوند تا ۲۰ سال دیگر خدمات رسانی می کنند

شایسته اصل با بیان اینکه بر اساس این قرارداد ۱۰۰ میلیون یورویی، با شرکت واگن سازی نیز در راستای تعمیر و ارتقاء قطار‌های دی سی و اورهال قطار‌ها اقدام خواهیم کرد، ادامه داد: علاوه بر اورهال قطار‌ها موضوع ارتقاء سیستم آن‌ها نیز مطرح است. به گونه‌ای که اگر این قطار‌ها اورهال شوند برخی از آن‌ها قابلیت آن را پیدا می‌کنند که تا ۲۰ سال دیگر در ناوگان خدمات رسانی کنند.
وی با تاکید بر اینکه این اقدامات کار‌های عقب مانده‌ای بود که به این دوره مدیریت شهری رسید، گفت: خوشبختانه با حمایت ویژه شهردار تهران، معاونین شهردار و اعضای شورای شهر شاهد انسجام و اتحاد برای کمک به سیستم مترو که حمل و نقل پاک است و روزانه یک و نیم تا دو میلیون سفر در آن انجام می‌شود، ایجاد شده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای