شناسه خبر : 22942

نیروگاه پاسارگاد قشم به شبکه سراسری برق کشور متصل شد

نیروگاه پاسارگاد قشم به شبکه سراسری برق کشور متصل شد

نیروگاه پاسارگاد قشم روز جمعه (۹ اردیبهشت‌ماه) برای نخستین بار به شبکه سراسری برق متصل شد که با توجه به آغاز فصل گرما می‌تواند در تامین برق کشور موثر باشد.

به گزارش  چابک آنلاین به نقل از ایرنا، «سید حسن مداحی» مدیر عامل شرکت قشم مولد امروز در جمع خبرنگاران گفت: نیروگاه پاسارگاد قشم با توان اسمی ۳۲۰ مگاوات و توان عملی ۲۹۳ مگاوات، برای نخستین بار است که به شبکه سراسری برق متصل (سنکرون) می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت قشم مولد در این نیروگاه ۹۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری کرده است، تصریح‌کرد: همچنین شرکت موننکو ایران به عنوان مشاور طرح، شرکت هیربدان به عنوان پیمانکار اصلی، شرکت طلوع انرژی و جویبار اندیشه نیرو به عنوان مشاور مدیریت در این پروژه مشغول فعالیت بوده‌اند.

مداحی با اشاره به اینکه ساخت این نیروگاه ۲۰ ماه زمان برده است، افزود: کار اجرایی این پروژه از مهر ماه سال ۹۹ آغاز شد و هم اکنون به بهره‌برداری کامل رسیده است.

مدیرعامل شرکت قشم مولد ادامه‌داد: در دوره ساخت این نیروگاه ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و یک‌هزار و ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول کار بوده‌اند و پس از بهره‌برداری نیز ۱۰۰ نفر در این نیروگاه شاغل هستند.

وی همچنین با اشاره به موضوع افزایش مصرف برق به‌ویژه در فصل تابستان گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل گرما و افزایش مصرف برق کشور به‌ویژه در منطقه جنوب و قشم که به دلیل وجود صنایع مختلف و استفاده از دستگاه های خنک کننده، بیشتر نیز هست، اتصال نیروگاه پاسارگاد قشم به شبکه سراسری برق می تواند به تامین برق کشور کمک بزرگی کند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای