شناسه خبر : 22428

شاخص قیمت املاک مسکونی شهر تهران ۳۳ درصد افزایش داشت

شاخص قیمت املاک مسکونی شهر تهران 33 درصد افزایش داشت

مرکز آمار ، نرخ تورم سالانه "قیمت مسکن در تهران در سال ۱۴۰۰" را ۳۳ درصد اعلام کرد، که حاکی از کاهش ۴۶ درصدی این تورم است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما ، مرکز آمار در گزارشی اعلام کرد در سال ۱۴۰۰ عدد شاخص قیمت املاک مسکونی شهر تهران بر اساس ماه پایه فروردین ۱۴۰۰ به عدد ۱۰۹.۷۳ رسید که نسبت به سال ۱۳۹۹ (۸۲،۵۰)، ۳۳.۰۱ درصد افزایش داشته است.
به گزارش مرکز آمار ایران، منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است. نرخ تورم نقطه‌ای در اسفند ماه ۱۴۰۰ به عدد ۱۹.۸۵ درصد رسیده است. تورم نقطه‌ای اسفند ماه در مقایسه با تورم نقطه‌ای بهمن ماه (۲۳.۰۱ درصد) ۳.۱۵ واحد درصد کاهش داشته است.
منظور از نرخ تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت در ماه نسبت به عدد شاخص ماه قبل آن است که در اسفند ماه ۱۴۰۰ این اطلاع به عدد ۱۰.۵۶ درصد رسیده است. تورم ماهانه اسفند در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۳.۲۵ درصد)، ۲.۷ واحد درصد کاهش داشته که بیشترین کاهش تورم ماهانه در سال ۱۴۰۰ است.
منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل است. نرخ تورم سالانه اسفند ماه ۱۴۰۰ املاک مسکونی شهر تهران به عدد ۳۳.۰۱ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در سال قبل (۷۹،۰۴ درصد)، ۴۶.۰۳ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.

برای مشاهده اطلاعات تفصیلی به فایل پیوست مراجعه کنید.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای