شناسه خبر : 50934

تقدیر معاون فرهنگی سازمان برنامه و بودجه از بیمه دی

تقدیر معاون فرهنگی سازمان برنامه و بودجه از بیمه دی

معاون فرهنگی، علمی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به مقایسه ضریب نفوذ بیمه در ایران و جهان، ضرورت فعالیت بیشتر و استفاده از ظرفیت‌های فراوان داخلی را مورد تاکید قرار داد و از مدیرعامل و سایر مدیران ارشد بیمه دی به دلیل وضعیت مناسب و روند رو به رشد آن در صنعت بیمه تشکر کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه دی، دکتر محسن نجفی خواه در اجلاس سراسری مدیران ارشد این شرکت در شهر شیراز، خدمت رسانی به جامعه ایثارگران کشور را از مهمترین افتخارات شرکت بیمه دی عنوان کرد.

وی اهمیت فعالیت‌ شرکت‌های بیمه را بر اساس منطق اقتصادی عنوان و تاکید کرد: وظیفه و رسالت صنعت بیمه تبدیل ریسک‌های غیر معامله به قابل معامله است و نباید مانند بنگاه‌های خیریه عمل کنند.

 

خدمت رسانی به بیمه‌شدگان، وظیفه اصلی شرکت‌های بیمه

نجفی خواه با بیان آماری از فعالیت‌های شرکت‌های بیمه و ضریب نفوذ بیمه در کشور، منطقه و جهان گفت: کار اصلی بیمه خدمت رسانی به بیمه گذاران و انجام فعالیت‌های تجاری است.معاون فرهنگی، علمی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه در همین خصوص پیشنهاد کرد: صنعت بیمه تمرکز خود را در حوزه فعالیت اقتصادی و پوشش ریسک‌های مورد نظر قرار داده و انجام سایر امور مانند کمک رسانی به سازمان‌ها و ارگان‌ها را در حوزه مسئولیت اجتماعی خود دنبال کنند.

وی پوشش مناسب ریسک را از وظایف بیمه‌ها دانست و با اشاره به این‌که ریسک‌های احتمالی با محاسبه اقتصادی و تجاری و بر اساس منطق اقتصادی باید اعمال شود، افزود: بیمه دی از این حیث که به جامعه ایثارگران خدمت می‌کند، شایسته است بر اساس منطق اقتصادی و دوام و بقای بیشتر، تمرکز خود را در این حوزه اعمال کرده و وظیفه تامین حق بیمه را به دولت و سازمان برنامه و بودجه محول کند.

همایش دو روزه مدیران بیمه دی با عنوان "جهش فروش و یکپارچگی سامانی" دوازدهم اردیبهشت با حضور مدیرعامل، معاونین و اعضای هیئت مدیره در شهر شیراز آغاز به کار کرد.

ارسال نظر