شناسه خبر : 30543

سطوح درآمدی بازنشستگان صندوق روستایی ۶۰ درصد افزایش یافت

سطوح درآمدی بازنشستگان صندوق روستایی 60 درصد افزایش یافت

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: در دولت سیزدهم سطوح درآمدی بازنشستگان این صندوق را تا ۶۰ درصد افزایش دادیم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، بیت‌الله برقراری در نشست با حضور عیسی زاده رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یک بیمه‌شده و بازنشسته با سطح درآمدی ۸ در صندوق بیمه اجتماعی ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان مستمری دریافت می‌کند که این رقم باید افزایش چشمگیری داشته باشد.

وی ادامه داد: ما در دولت سیزدهم ۶۰ درصد از سطح درآمدی را افزایش دادیم این در حالی است که این مستمری‌ها به سطح کفایت مستمری نرسیده است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به افزایش بیمه‌شدگان در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: در دولت گذشته جذب یک میلیون و ۳۰۰ هزار بیمه شده جدید صورت گرفته بود که در دولت سیزدهم توانسته‌ایم این رقم را به یک میلیون و ۸۰۰ هزار بیمه شده برسانیم که با این حال ۴۰۰ هزار نفر بیمه‌شده جدید در دولت جدید به صندوق افزوده شده است.

وی افزود: در این دولت ۴۰۰ هزار نفر بیمه شده جدید هستند، اعضای صندوق از ۱۸ تا ۵۰ سالگی در روستاها کشاورزان و عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر می‌توانند عضو این صندوق شده و از خدمات آن بهره‌مند شوند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه بیمه درمان این صندوق سلامت است گفت: به دنبال تحقق درمان این صندوق به اعضا هستیم.

برقراری اضافه کرد: افزایش تعداد بیمه‌شدگان جدید در جامعه روستایی، عشایر و کشاورزان می‌توانند مانع بروز فرد سالمندی در لایه‌های جوامع روستایی و کم‌درآمد شود.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم اهتمام ویژه‌ای به مناطق محروم و روستاییان دارد گفت: دولت باید به این صندوق کمک کند اکنون نسبت این صندوق یک به ۱۰ است و این صندوق را می‌توان آبروی نظام اسلامی در عرصه بازنشستگی دانست.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تاکید کرد: دولت باید بودجه واقعی این صندوق را پرداخت کند، پیش‌بینی‌های واقعی ما این است که این صندوق رشد بسیار خوبی را در آینده خواهد داشت از سال ۱۳۸۴ تا کنون طلب ما از دولت حدود ۱۱ همت است دولت باید تلاش کند این بدهی‌ها را پرداخت کند.

 • ناشناس

  چرا حق بیمه پرداختی را برا ی کسانی که حقوق مزایای باالاتری را درخواست دارن اجرا نمیکنند . باید اصلاحاتی دربیمه به عمل اید

 • ناشناس

  چرا دولت حق بیمه پرداختی را ۵۰درصد نمیکند تا برای سالهای اینده مزایای بالاتری دریافت بکنیم

 • ناشناس

  بیمه روستایی دوتاایراد باید رفع گردد سن مستمری باید ۶۰سال شود دوم م ایای پرداختی سالانه را دوبرابر کنید تا لااقل حقوق مزایا هم سطح پایه حقوق بیمه دیگر شود

 • ناشناس

  تو را خد ا زیادش کنید

 • ناشناس

  دولت باید مستمری بیمه روستایی را هم سط بیمه دیگر بکند

ارسال نظر

خدمات بیمه ای