شناسه خبر : 30533

۹۸ درصد از مطالبات چایکاران پرداخت شد

۹۸ درصد از مطالبات چایکاران پرداخت شد

رییس سازمان چای از پرداخت حدود ۹۸ درصد از مطالبات چایکاران کشور خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از  ایرنا، «حبیب جهانساز» گفت: امسال بالغ بر ۱۱۶ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران خریداری و حدود ۲۶ هزار تن چای خشک تولید شده است.

رییس سازمان چای با بیان این که بهای خرید برگ سبز چای امسال بالغ بر ۹۴۹ میلیارد تومان شده است، افزود: حدود ۸۸۰ میلیارد تومان از مطالبات پرداخت و الباقی که سهم خرید دولتی است با تامین بودجه، به‌زودی تسویه می‌شود.

وی با اشاره به این که اکنون کار اصلاح، احیا و به‌زراعی باغات چای کشور در حال انجام شدن است، اظهار داشت: به منظور افزایش تولید و حمایت از چایکاران و کارخانجات چای برنامه‌های مختلفی از جمله پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت ۴ درصد به چایکاران، تقویت مکانیزاسیون با پرداخت تسهیلات ۴ درصد با بازپرداخت ۳ساله و تسهیلات ۷ درصد با بازپرداخت ۳ساله به کارخانه‌داران در نظر گرفته شده است.

جهانساز افزود: همچنین امضای تفاهم‌نامه بیمه عشایری و روستایی، بیمه تکمیلی چایکاران بیش از ۵۰ سال و بیمه بهسازی احیای باغات چای رها شده از دیگر اقدامات حمایتی در نظر گرفته شده است.

به گفته رییس سازمان چای، برای احیای هر هکتار از باغات رها شده، ۳۵ میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت ۱۰ ساله پرداخت می‌شود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای