شناسه خبر : 29694

آخرین مهلت بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم بیمه شخص ثالث

آخرین مهلت بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم بیمه شخص ثالث

طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث تمام وسایل نقلیه موتوری زمینی فردا ۳۰ آذرماه به پایان می رسد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، طرح بخشودگی 100 درصدی جرائم بیمه شخص ثالث تمام وسایل نقلیه موتوری که از دو هفته قبل آغاز شده بود فردا 30 آذرماه به پایان می رسد.

طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث تمام وسایل نقلیه موتوری زمینی، با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر و با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه به تمامی شرکت های بیمه ابلاغ شد.

طبق این طرح افرادی که تا پایان آذرماه برای دریافت بیمه نامه مراجعه کنند بدون نیاز به پرداخت جریمه می‌توانند بیمه نامه خود را دریافت کنند.

وزیر اقتصاد همزمان با اعلام این خبر گفته بود: براساس ماده 24 قانون بیمه شخص ثالث، اساساً این قانون یک بیمه اجباری برای تمام وسایل نقلیه است که اگر صاحبان وسایل نقلیه وسیله خود را مدتی بیمه نکنند، مشمول جریمه می‌شوند و بخشودگی این جریمه‌ها سبب ترغیب صاحبان وسایل نقلیه می‌شود که به بهانه جریمه‌ها بیمه وسایل خود را به تأخیر نیندازند.

 او تأکید کرد: برای اینکه مردم بتوانند تا پایان آذرماه از بیمه شخص ثالث استفاده کنند با مراجعه به مراکز بیمه کسی از این بابت که در گذشته بیمه شخص ثالث نداشته‌اند، بازخواست نمی‌کند و تاکید می‌کنم که همه جرایم در گذشته تا پایان این ماه بخشیده شده و اگر مردم تا سی آذر به این مراکز مراجعه کنند، بدون پرداخت هیچ جریمه‌ای می‌توانند از بیمه شخص ثالث استفاده کنند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای